Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért csöpög a víz a csap mögött?

Miért csöpög a víz a csap mögött?

Figyelt kérdés

Olyan helyzet állt elő, amivel nem igazán tudok mit kezdeni.

Mégpedig hogy a mosogatónál és a kádtöltő csapnálnál szívárog a víz, de csak a melegvízes oldalon. A csapok csavarainál nem látok szívárgást, a takarók mögül jön a víz.

Mi lehet a gond és milyen megoldás lehetséges?



2017. okt. 6. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Takarón azt a fényes tárcsát érted, ami a falban lévő lyukat takarja, a kijövő idomok körül?

Ha mögüle szivárog a víz, akkor nyilván a mögötte lévő tömítések engednek.

Mondjuk, kevés kendert tett be a mester.

Jó eséllyel elég egy 22-es villáskulccsal (vagy más, megfelelő szerszámmal) húzni egy kicsit az illető idomon. A vízvezetékek menetei kissé kúposak, tehát beljebb tekerve a kevesebb tömítőanyag is elég lesz.

Ha nem lesz elég a meghúzás, akkor ki kell tekerni, és új tömítést tekerni a menetre.

2017. okt. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, takaró alatt azt a fényes tárcsát értem, ami a falban lévő lyukat takarja.

Én is erre gondoltam elsősorban, hogy az S-csatlakozónál lehet a gond, illetve a tömítésnél.

Meg is nézem, illetve betekerem teflonszalaggal, vagy teflonzsinórral.

A furcsasága az egésznek az, hogy egyszerre két csapnál is ugyanott, a melegvízes csőnél csöpög a víz.

2017. okt. 8. 08:55
 3/3 A kérdező kommentje:

A konyhai nem csöpög, a kádtöltő csap meg már alig-alig...

Mi a fene??

2017. okt. 9. 07:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!