Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fagycsapot szeretnék cserélni,...

Fagycsapot szeretnék cserélni, ha lehet, saját magam. Elkezdtem tekerni, el is indult, de azután megállt, nagyon megszorult, kb egy teljes fordulat után. Vissza tudtam tekerni könnyen, de újabb kísérletnél hasonló eredmény. Mit csináltam rosszul?

Figyelt kérdés
Megvettem az újat, kiástam a régit, mert nem aknában volt. Majd azt láttam, hogy itt egy két végén menetes, fiksz öntvény van, nincs mozgó hollandi. Gondoltam a két csővégen ellentétetes menet van, így az öntvényt egy irányba lehet és kell csak tekerni, hogy lazuljon. MOFÉM szabvány 1 colos fagycsap, amit a legtöbb kereső is hoz. Egy derékszögű kanyar után közvetlenül jön a csap, azután egyenesen folytatódik a cső. 70X70-es gödröt ástam, annak falából jönnek ki a csövek.

2017. okt. 17. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
A csővel egyűtt tekeredik. Fogjál ellent a csőnek, és úgy tekerd. Csőfogó kell hozzá.
2017. okt. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs hollanderes csatlakozás, vissza kell bontani a csőrendszert egészen a csapig, másképp nem fog lejönni. Nincs ellentétes menet a csöveken!
2017. okt. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
ha már nem kell, flexeld le, aztán hollandis elzárót tegyél be. Menetre vigyázz.
2017. okt. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!