Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyire éri meg a 30cm-es...

Mennyire éri meg a 30cm-es kétszintes téglaházat kivülről szigetlni? Megtérül -e valaha? érdemes kiadni csak a szigetelésre kb 500eft-ot?

Figyelt kérdés
nemcsak gázfütés hanem vegyes tüzelés is van nálunk.
2010. máj. 29. 15:09
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
olyan válaszolo érdekelne aki "előtte-utánna" verzioót tud véleményezni. pl. mennyivel volt kevesebb a gázszámla az adott hónapban.
2010. máj. 29. 15:33
 2/25 brigimama ***** válasza:
A 30 cm-t gondolom a házfal vastagságára értetted.Hányszor-hányas a ház?Amúgy nagyon sokat spórolsz ha szigetelt a ház.Kb 30%-kal kevesebbet fogyasztasz.
2010. máj. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

30%-kal, vagy még többel... A szigetelés vastagságától függ minden. Én egy érdekes előtte-utánról tudok beszámolni. Előtte egy 33nm-es panelban laktam, havi 30 volt a fűtésem a 2008-2009-es télen (amikor annyira nem is volt hideg, mint most). Most pedig egy 135nm-es szigetelt házban lakok, és ebben a hideg télben volt 30ezer a fűtésem egész szezonra!


Szóval sokat számít. ~180e helyett ~30e. Ez hány százalékkal kevesebb? Mindenesetre a hatoda a fűtésszámlám! Évente spórolok 150ezret, és 4x akkora házban lakok!

2010. máj. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
bocs de a 30eft az egész szezonra kevés.nem reális.
2010. máj. 29. 19:38
 5/25 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ezt nem hiszem el, hogy egész szezonra 30ezret fizettél. Még, ha 100ezret mondassz, de 30 az nagyon irreális. Mi 100nm-es házban lakunk körbe van szigetelve, tökéletes ablakok(2éve épültük a házat) és a leghidegebb hónapban fizettünk 30ezret. Szóval érdekelne, hogyan fizettél Te 30ezret. Bocs kérdező,nem akartam offolni a kérdésed, de ez annyira irreális, hogy nem lehet szó nélkül hagyni. Persze messziről jött ember azt mond, amit akar. :)

A kérdésedre: szerintem mindenképpen megéri szigetelni, mert ha nem is egy szezon alatt, de megtérül az ára.

2010. máj. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Na nehogymár meg kelljen védenem az elmondottakat! Mégis mi alapján lesz valami reális, vagy nem?!? Az, hogy neked mennyi, vagy mit tudsz elképzelni? Legyen elég annyi, hogy egy közel passzívházban ( [link] lakom... Válaszoló, a te ablakodnál kétszer olyan jól szigetel az én ablakom, a te faladnál kétszer olyan jól szigetel az én falam. Az aljzatról és a tetőről nem is beszélek. Meg a hővisszanyerő szellőzésről.


Na téma lezárva, szigetelni érdemes.


Méghogy nem reális! Eszem megáll!

2010. máj. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Na kicsit elragadtattam magam. Mindenesetre 100ezernél úgy lehet kevesebb a fűtésed, hogy JOBBAN szigetelsz. Úgy lehet 30. Vagy úgy lehet 60, vagy úgy lehet 0.


Ne gondold, hogy "tökéletes" az ablakod, mert van jobb. Ne gondold, hogy jól körbe vagy szigetelve, mert látod, lehet jobban.


Szóval így. És bocs, de támadásnak vettem, hogy azt írod, hülyeséget, irreális dolgot írok. Úgyhogy visszább az agarakkal, és több alázatot a "szigetelés-tudomány" iránt... ;)


A kérdező pedig, ha előtte van a dolgoknak, fizessen inkább pár tízezret egy szakembernek, aki megmondja, hogy hogyan szigeteljen, nehogy többet bukjon az elkövetkezendő években a fűtésköltséggel, vagy a felesleges túlszigeteléssel. Szóval szakma ez, na! Nem tudható le ez olyan egyszerűen, hogy megéri, vagy nem, hogy a 30 már irreálisan kevés, 100-at kellett volna mondanod...

2010. máj. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Ja, és anélkül, hogy feszíteni akarnám a húrt, ez volt az első telünk, ami tudvalévőleg mindig többe kerül (még szárad a ház), és az átlagnál hidegebb tél volt most... Tehát jövőre várhatóan még kevesebb lesz. Még jó, hogy nem akkor jött ez a kérdés. Akkor mit kapok majd?!? ;)
2010. máj. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
ti most engem csesztettek? nem én irtam a egész évben a 30 ezret.
2010. máj. 30. 13:23
 10/25 A kérdező kommentje:
havi 5eft(6hó) ből soha nem úszod meg a fütésszámlát akárhogy szigetelsz.
2010. máj. 30. 13:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!