Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a legmerészebb környezetvéd...

Mi a legmerészebb környezetvédelmi ötlet, amit városi lakásban megvalósítottál?

Figyelt kérdés

A műanyag palackot szelektíven gyűjteni vagy mosószódát használni mosópor helyett szinte bárhol lehet De például komposzttoalettet kialakítani tényleg inkább csak vidéken lehet egy kertes házban, panelban túlzás lenne.

De többek szerint egy sima komposztkeret is merész a városban egy panel mellett, miközben sokan mások simán megvalósítják.


Ti meddig mentetek el a környezetvédelem érdekében városi körülmények között, mondjuk egy panel lakásban?



2017. nov. 9. 11:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Én pl. "a környezetvédelem érdekében" megszűröm a saját tüdőmmel a szmogot.
2017. nov. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Nagyjából az lenne a legmerészebb, ha se elektromos eszközt, se melegvizet, se autót nem használnál. Lakásodat fával fűtenéd, Csakis biciklivel járnál mindenhova és orvoshoz is csak életveszélyes helyzetben fordulnál. Na ez elég extrém környezetvédő lenne.
2017. nov. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A fával fűtés sem teljesen környezetbarát. Akkor már inkább komposzt fűtés. De az panelban lehetetlen.
2017. nov. 9. 22:28
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Fával lehet környezetbarát módon fűteni. (Pl rakétakályha, vagy batch box, esetleg faelgázosító kazán.)A komposztfűtés még nagyon gyerekcipőben jár, néhány halva született kísérleten kívül nincs még kézzelfogható adat. (Ha te tudsz valamit, jelezd felém, kérlek.)

Panelban nem sokat lehet tenni a környezetvédelemért. Én, míg ott laktam, minden szabadidőmet a kiskertemben töltöttem (ami nem is volt olyan kicsi), és a hulladékot is szelektíven gyűjtöttem. Ami mehetett, ment ki a komposztra. Emellett az erkély rácsára szereltem KPE csőből napkollektor-kezdeményt. Remekül nézett ki a fehér függőleges rácson a vízszintesen futó fekete cső, és a téli hónapokat kivéve, bár szerényen, de jólesően csökkentette a melegvíz igényünket.

2017. nov. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

környezetvédelem???

-Az mi?

USA, Kína, India,

Pinatubo kitörése: "A sztratoszférába kerülő közel 20 millió tonna kén-dioxid, kénsav aeroszollá alakulva globálisan kb. 0,5oC-kal csökkentette a globális átlaghőmérsékletet."

-Ennyi USA éves kén-dioxid kibocsájtása-,

-Izland,

- >2600 nukleáris robbantás

Különböző technikai sportok pl F1 ~1000L/hét/csapat

-és még sorolhatnám.


Nem azt mondom hogy ne védjük a környezetünket és szennyezzük.

Csak jó lenne ha mindenki "nyakát" szorítanánk, és ott szüntetnék/csökkentenénk a károsanyag-kibocsájtást ahol tényleg látszódna.

2017. nov. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Milyen érdekes!!

Kéndioxid kibocsájtás csökkenti a globális felmelegedést?


Global temperatures dropped by about 0.5 °C (0.9 °F) in the years 1991–93, and ozone depletion temporarily increased substantially


-A globális hőmérséklet az 1991-93-as években körülbelül

0,5 °C-kal esett vissza, és az ózonlebontás időlegesen jelentősen emelkedett

2017. nov. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy egy ember nem tehet annyit, mint a nagy cégek vagy a nagy államok. De én saját tetteimért felelek, nem USA lakosaiért.

Nem költözhet ki mindenki tanyára, mert akkor nem csak a Föld lenne kicsi ennyi embernek hanem tán még a naprendszer is.

Nálunk a tetőn van napkollektor. De hogy az erkélyre tennék egyénileg? Nem tartom jó ötletnek. Nálunk az erkélyen paradicsom növény van.

2017. nov. 13. 10:47
 8/11 anonim ***** válasza:
33%

"Tudom, hogy egy ember nem tehet annyit..."


Értelek Én, és egyetértek magával a hulladék kezeléssel, -ne szemetelj, szelektív hulladék, nem műanyag, papírzacskó, stb.



No de, a légszennyezés egy másik dolog.

- pl szomszédok vagyunk Én szénnel fűtök Te gázzal,

- hogy tetszene ha a füst pl össze karmolná a kiteregettet ruhádat, megtehetném és semmit se tehetnél ellene.

-vagy Én megyek kerékpárral Te meg előttem az autóddal az orrom alá pöfögsz.

Hmm?

Mert látok Én környezetvédőket, de egyik se kerékpárral jár, sőt a szomszédom az önkormányzatnál van ezen az osztályon és autóval jár, kérdeztem is tőle - Hogy van ez?-.

Tudod, olyan ez, mintha tiszta levegőt akarsz magadnak, miközben rád-gyújtják a házad.

2017. nov. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés arra vonatkozik, hogy én mit tehetek meg. A mások meggyőzése nem ennek a kérdésnek a tárgya.
2017. nov. 13. 15:46
 10/11 anonim ***** válasza:
93%

"Ez a kérdés arra vonatkozik, hogy én mit tehetek meg."

Nos, a leghatékonyabb környezetvédelem részedről az, ha környezettudatosan vásárolsz. Én pl hülyét tudok kapni, amikor egy pedndrive méretű tárgyat kiterített zsebkendő nagyságú, kemény, vastag műanyaglapra erősítenek rá. Vagy veszek 8 deka felvágottat 3 deka műanyagba csomagolva.

2017. nov. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!