Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan oldanád meg, hogy a...

Hogyan oldanád meg, hogy a macska ne tudjon kibújni a korláton?

Figyelt kérdés

Az alábbihoz hasonló az erkélyen a korlátunk:

[link]

Talán kicsit kisebb benne az ív. Imád kint lógni az erkélyen és nézelődni, vagyis olyan megoldás kéne, hogy lásson, de ne tudjon kibújni rajta. Nem ugrál, úgyhogy elég lenne, mondjuk egy fél méter magasan valamit odatenni. De mit?


2017. nov. 18. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
2017. nov. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Amit küldtem link az nagyon jó és alkalmas arra, amit kértél, de hidd el, a cicád, ha nem kuksizhat ki, akkor akármennyire nem ugrálós, ez fog történni:

[link]


Ezért, hogy biztonságban tudhasd, így kellene megoldani:

[link]

2017. nov. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nem tudom, milyen jól nevelt macskád van. :)

az enyém szétkapná pillanatok alatt. ez egy macskának nem akadály.

hasonló ötletem volt egyébként: csirkeháló.

ugyanez a lényege, csak fémből van.

vékony drót, lentről nem is látszana.

a műanyagért ezreket kérnek el, csak mert állatos boltban lehet kapni.

ennek meg gazdaboltban kb 80-100 ft métere. hát nem mindegy. :)


ugyanez a helyzet minden egyébbel, egy műanyag etetőtálka 6-800 ft, ha állateledelesnél veszem, de ugyanazt megkapom 150 ft-ért egy műanyagosnál.



[link]

2017. nov. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Énis csirkehálón gondolkodtam, de az nem tűnik túl esztétikus megoldásnak, ha belegondolok.

Ha nem lát ki, akkor biztosan tudom, hogy ugrálni fog és keresi a helyet, ahonnan kiláthat, ez egyértelmű. Ha kilát akkor viszont nyugi van. Nem is lesz kiengedve, csak ha figyelünk rá. Nem akar kimenni, csak ha mi is kint vagyunk, akkor viszont kaparja a szúnyoghálót, amíg ki nem nyitjuk. Jövő nyárra muszáj valami megoldást találni. Ugyan elsőn lakunk, de azért viszonylag magasan és nem akarom, hogy elkószáljon, vérbeli szobacica.

2017. nov. 18. 21:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahogy írod, viszonylag magasan laktok, nem fog látszani a csirkeháló, és 200 ft-ból megvan.

Amúgy meg ha látszana, nekem többet ér a macskám élete, mert ő szobacicaként nem fog sokáig életben maradni az utcán, az első autó elüti. Tagja vagyok egy csomó állatos csoportnak fb-on, napi 10-20 elveszett/keressük posztot látok, szóval inkább a csirkeháló, mint hogy aggódva kelljen ilyen posztokat írogatnod.

2017. nov. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Most kerestem rá, nem tudtam, hogy van ebből többféle szín, méret és anyag. Nyilván a cicám élete az első, ezért nem is engedtük ki eddig az erkélyre, csak nagyon ritkán. Kíváncsi, így kihajol, de sosem jutott eszébe leugrani, főleg mivel mindig rászóltunk. Szeretném is megakadályozni, hogy egy óvatlan pillanatban esetleg még is megtegye.

A kisállat boltban kapható cicaháló sem esztétikusabb, így nem gondolom, hogy megérné azt megvenni.

2017. nov. 18. 21:43
 7/7 anonim ***** válasza:

csirkeháló jó, de jó sűrűn kell rögzíteni nen tudjon alatta kibújni, de lehet kapni apróbb madár kalitka hálót is

[link]

2017. nov. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!