Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hány méter kötél szükséges?...

Hány méter kötél szükséges? Várom a "tippeket" vagy inkább mondom azt, hogy a pontos számításokat. Szerintetek hány méter az ideális?

Figyelt kérdés

Galériázott lakásunk van és van egy cicánk akinek a kaparófája úgy lett megoldva, hogy a galéria egyik tartóoszlopa lett körbe tekerve kötéllel. Ami most van rajta az a vékony fajta csomagkötöző madzag. Ezt szeretném kicserélni 10mm átmérőjű szizál kötélre, ez tökéletes kaparókötélnek.


A betekerendő oszlopra szorosan rátekertem egy normál mérőszalagot, az 18cm hosszal érte körbe. A kötelet 107cm-es magasságig kell feltekerni és mint mondtam 10mm azaz 1cm vastag kötél lesz (jó szorosan) feltekerve rá.


Kérdésem: hány méter kötél szükséges? :) a számításokat előre is köszönöm!



2015. márc. 15. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Szorozd össze az általad megadott számokat. Adj hozzá még egy kicsit tartaléknak és meg is van az eredmény. (Matek harmadik osztály általános iskolában!!!)
2015. márc. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Számold ki, hogy az általad elképzelt feszitöerövel mennyire nyulik a köteled? Ebböl számolhatod a semleges szál helyét. Ezt figyelembevéve kell az átméröt számolnod, a többi általános ovis feladat.
2015. márc. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy menet hossza 18cm, a 107cm magasságig -elvileg- az 1centisből kell ~107 menet.

107x0,18= 19.26 méter.

Elméletileg!

2015. márc. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 megoldása elméletileg sem jo!
2015. márc. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a 18-as kerületből az oszlop átmérője (remélem kör keresztmetszetről van szól) 4,787 cm.

Ha rátekered a kötelet, akkor annak a középvonala az tulajdonképpen 5,787 cm-es sugarú körön lesz.

így egy "menet" hossza 26,3 cm. Persze csak akkor ha feltételezzük, hogy a kötél nem nyúlik, és nem "lapul" ki a feltekerés közben...

és akkor ebből kell 107 menet, így 107*0,263=28,141m

2015. márc. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az oszlop nem kör alakú hanem kh téglalap (kicsit faragott fa deszka) a fém mérőszalag ami ugye jó vékony lemezből van 18cm éri körbe.

Szerintem a 10mm kötélnél 19-20cm kell egy körbe éréshez. Nem tudom érdemes e klasszikus menetemelkedéssel számolni ebben az esetben.

2015. márc. 16. 04:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!