Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik elektromos láncfűrész...

Melyik elektromos láncfűrész márka a legbiztonságosabb? Úgy értem, melyiknél a legkisebb az esélye, hogy leugorjon a lánc stb. Black and decker? Einhell? Vagy más ötlet? 30. 000ft-ig

Figyelt kérdés
2017. nov. 20. 11:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A lánc feszességét folyamatosan figyelni kell, után kell állítani.

Valószínüleg minél drágább egy gép, annál komolyabb szerkezet.

Mondjuk én b&d-t nem vennék, ott csak a nevet fizeted.

Stihl, husqvarna, stb.

Ha keveset használod az olcsóbb is jó.

2017. nov. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

Én a helyedben [link]

innen választanák. A három legolcsóbb Makita ugyanaz a konstrukció, csak a láncvezető hosszában van eltérés. Szerintem a 30 cm. vezető is elég Makita UC3041A. 2-3000 Ft-al több az ára 30000 Ft-nál, de 3 év garanciát kapsz rá, lesz hozzá alkatrész és jó a láncolajzásuk is.

2017. nov. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ezek a makitág igen robosztusak, teljesen jó és az ára sem sok arra amit kapsz érte.
2017. nov. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A makita nálunk is teljesen bevált, vagy 6 éve vágjuk vele a téli méter fát rendszeresen, és egyéb kerti munkára is jó.
2017. nov. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Black and decker-t ne vegyél. Itt van nekem egy alig használt , és tökéletes lenne, csak mikor vágni kellene vele akkor szét kapcsol a biztonsági kapcsoló.

Most egy Bosch van, ez még jó.

2017. nov. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hecht 2250 em van azon még sosem igrott le... de elég hamar meglazul, oda kell rá figyelni.
2017. nov. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Ebből az árból McCulloch 1800w-os gépet kapsz ami aránylag megbízható és induláskor nem rúgja le a falról a mérőegységet:) Mindenképp kuplungos gépet vegyél a kuplung nélküliek veszélyesebbek-leállítás után még jó párszor körbefordul a lánc ,ebből van a legtöbb baleset.Vezetékes amúgy is veszélyesebb a kábel miatt ,akkor jó ha egy helyben tudsz állni és ott vágsz ömlesztett fánál nekem állandóan a kábelon jár az eszem-jobb egy benzines.McCulloc gépem van 2 db meg vagyok a márkával elégedve ,lánc lelazulás-leugrás nem jellemző.
2020. jún. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem az előző kuplungos volt. Azért kell a kukába dobnom, mert szétkopott a kuplung. Javítani, cserélni nem éri meg. Pedig motorikusan semmi baja. Láncleugrás soha nem volt.
2021. nov. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Azért ezeknek a szerkezeteknek a kuplungja nrm agysebészet, egy csavarhúzó és peterlancfuresz.hu + párszáz ft elég szokott lenni a legtöbb szervizeléshez...

Persze más kérdés, ha fingod nincs mit csinállsz...

2021. nov. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Pár száz Ft? 40 Euro + postaköltség Németországból. (Az említett oldalon (sem más magyarországi forgalmazónál) nem találtam az én géptípusomhoz valót.) Tehát a gép újkori árának a bő fel. Erre még ráköltök egy új láncot, láncvezetőt és ott vagyok, mintha újat vennék.
2021. nov. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!