Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen láncfűrészt érdemes...

Milyen láncfűrészt érdemes venni kisebb munkákra?

Figyelt kérdés
Az eddig használt AL-KO fűrészem megadta magát, el sem indul. Megcsináltatni már nem tervezem, mert több baja is volt korábban. Kisebb, házkörüli munkákra, gallyazás, lécek felaprítása. Tüzifát nem aprítok, fát nem vágok ki. Alkalmi használat lenne, 20.000 Ft körüli összegben gondolkodok. Ennyiért már lehet venni, melyiket érdemes?

2016. júl. 30. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
21%

...akkor meg minek?

Ennyiért még használható elektromosat sem kapsz, nem hogy benzinest.

Bérelj vagy kérj kölcsön egyet ha mással nem oldható meg.

2016. júl. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Benzines meg sem fordult a fejemben.

Használhatót meg kapok, a kérdés, hogy meddig lesz az. Ezért várok olyanoktól válaszokat, akiknek van tapasztalata. Neked úgy látszik, nincs.

2016. júl. 30. 19:49
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

[link]

Ez kicsit drágább, meg régebbi típus volt nekem (10 évvel ezelőtti) de jól bírt.

2016. júl. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a jelenlegi kínálatot, de nyilván keveset használt darabot is lehet venni. Én padlástér beépítéshez vásároltam vagy 25 éve egy B&D aligátorfűrészt (akkor a havi fizetésem volt). Nemcsak ács-, de asztalos munkákhoz is kiválóan használható és fa kivágásnál is működik. Azóta is jó, talán egyszer kellett köszörültetni a pengéket. Ma már kardfűrész-nek nevezettet is árulnak, ami csak 1 pengés.
2016. júl. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 vatafak ***** válasza:
61%
Eksönben elcsíphetsz zöld villanyos bosch t. Nekem bevált szerszámmentes láncfeszítés meg minden...
2016. júl. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Nekem Einhell volt, pontosan ez:

[link]

3 évig használtam gond nélkül, még nagyobb átmérőjű erdei fát is daraboltam vele, persze ésszel, jól karbantartva, a vége az lett hogy betörtek és elvitték (remélem a képébe szakadt a lánc...)

Tavaly vettem egy 2000 watt-os MTD-t 19000 ft-ért, na ezt sokan szidják, tisztában is voltam vele, de akkor csak erre futotta. A fék elromlott benne, nem engedte elindítani a gépet, szétszedtem (amúgy egy benzineshez képest egyszerű mint a bot), megcsináltam azóta kutya baja, de ennyiért ne várj csodát.

2016. júl. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tegyél hozzá egy tizest még és vegyél egy McCulloch 1800E-os gépet ha elektromosat akarsz.Ne csak azt nézd ,hogy olcsó legyen de értéktartó is.
2020. jún. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!