Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Tudtok-e olyan kisebb méretű,...

Tudtok-e olyan kisebb méretű, gázzal működő eszközről, amivel kisebb fém darabokat, vagy azok egy részét, izzásig lehet hevíteni?

Figyelt kérdés

A „jutubon” láttam ilyet. 2-3 ököl nagyságú volt. Ott egy 10-es csigafúró végét hevítették vele izzásig, aztán laposra kalapálták. Mármint a csigafúró végét.

Hasonló célra kellene. Hogy pl. egy 10x10-es szögvasat könnyebben tudjak görbíteni.


2017. dec. 9. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez otthoni mókolásra tökéletesen jó, 3000 fokos a lángja. [link]

Van Rothenbergben is, csak az 100 ezernél kezdődik.

Esetleg a MAPP gázos égő is jó lehet, de szerintem 500-600 foknál jobban nem lehet vele felmelegíteni a vasat https://www.youtube.com/watch?v=WFHG30U4YnU

2017. dec. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amíg a régi gáztűzhelyekről le nem szerelték az olivás és csapos gázcsonkot, addig laboratóriumi Bunsen vagy Teclu égővel arra lehetett csatlakozni. PB gázpalackhoz viszont lehet csatlakozni ilyen laboratóriumi gázégővel (ha megfelelő benne a fúvóka).
2017. dec. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2017. dec. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elóször is..

Van-e otthon PB palackod? Ha van,-vásárokban,piacokon,de barkács multiknál is(csak drágábban) lehet kapni hasonló égőfejet,mint egy disznópörzsölő,csak kicsiben(kb. 30 centis).

Cserélhető a lángterelője,van hozzá 3~4 rátét,csappal,csővel,csatlakozó hollanderrel.4~5ezerért láttam.Spec fúvókája van,szúróláng~szerűen ég.

Ha véletlen mész Szerbiába, a szabadkai piacon fele(sem) árban van(én is ott vettem).

2017. dec. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek Köszönet a javaslatokért. Elraktározva a memóriaegységbe. Külön öröm, hogy közben felfedeztem a Green Cottage DIY linket/fórumot. Egyébként PB palackom van. Rászerelt fúvóka, stb. … szóval így el lehet érni a vörös izzást?
2017. dec. 9. 17:02
 6/6 anonim ***** válasza:
700C halványvörös, 900C cseresznye-vörös. A móricka 140 grm-os butánpalackos égő pillanatok alatt lefagy, köpköd, még kis átmérőjű rézcsövek lágyforrasztására is csak nagyon nyögvenyelősen használható. A Pb nehezebben fog ledermedni mert van benne propán is, meg nagyobb a térfogat, de nagy légfelesleggel ég az égőfeje, ami lehűti a munkadarabot. Ha építesz egy hevenyészett kicsi tűzteret samottégláböl, akkor talán elérheted vele a 7-800 fokot a munkadarabon, azt már lehet püfölni. Ha rövid idő alatt akarsz nagy hőmérsékletet elérni, akkor csak olyan tüzelés lehetséges, ahol az égésbe tiszta oxigént táplálsz, mivel a levegő 78%-a inert nitrogén, ami hűti a lángot. Az hogy egy láng 1700 fokos ne tévesszen meg senkit sem , mert a parázsló csikk meg 8-900 fokos, mégsem azt használják kovácstűznek.
2017. dec. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!