Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Stihl MS210 félmelegen nem...

Stihl MS210 félmelegen nem indítható, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Elég öreg masina, de felújított! Új karbi, most cseréltem légszűrőt, gyertyát. Ha tök hideg 1 szívató és pöccre indul. Ha üzemmeleg pöccre indul (szivató nélkül természetesen) ellenben ha meg kell állnom 10-15 percre, addig nem tudom beindítani, amíg teljesen ki nem hül. Hiába rángatom, szivatózom semmi. Benzint kap mert a kipufogón dől a benzinszag, valószínűleg szikrát nem csihol. Gyertya pipa? Megszakító?

#nem indul #Stihl #fűrész #gyújtás hiba #motoros fűrész #benzinmotoros fűrész #melegen indul #hidegen indul
2017. dec. 17. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Félgázon, szivató nélkül csinálja ezt?
2017. dec. 18. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valami gyújtás hiba.
2017. dec. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ha hideg egyet pöffen szivatón, aztán félig nyitott pillangószeleppel indul egy rántásra, ha már vágtam vele 3-5 percet és leállítom, szivató vagy félgáz nélkül egy rántásra elindul, ellenben ha hül egy kicsit (10-15 percet) akármit csinálhatok vele, semmi életjel. Kb egy óra elteltével felkapom, egy pöffenés szivatón és félgázon megint elindul. Én a gyújtótrafóra gyanakszom (kb az egyetlen eredeti része), de nem akarok nekiesni, mint ökör az anyjának!

Reméltem, hogy már más is belefutott ebbe és tudja a megoldást!

2017. dec. 18. 19:38
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, lehet-e mástól, de gyújtótrafótól mindenképpen.
2017. dec. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Meg szivja magát , befolyik a benzin. Azért dől a benzinszag belőle. Ezért indul hidegen mert akkor kell neki a dús keverék.
2017. dec. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szivató nélkül sem indul be, sőt ha kiveszem a gyertyát és gyújtás nélkül megrángatom (ilyenkor kidolgozza ha túlszívatod) utána sem indul. Szóval ezen a lehetőségen túl vagyok, de köszi a válaszod;-)
2017. dec. 20. 06:30
 7/9 anonim válasza:
Nekem az MS171-el volt hasonló gond, a sárban elestem vele,és akkorát kapott hogy elmozdult a gyújtás. Utána mindegy hogy hidegen vagy melegen, hol beindult hol nem, teljesen kiszámíthatlan volt(pedig benzint kapott rendesen).Levettem a berántót és látszott hogy a lendkeréken a mágnes karcos, igy biztos beleért néha a gyújtás mert túl közel volt és kicsit kilazultak a csavarjai az eséstől. Beállítottam újra a hézagot, lehúztam a csavarokat rendesen és azóta hibátlanul működik. Szerintem neked is gyújtás hiba lesz, nézd meg a lendkerék és a gyújtás között a hézagot hátha ott a gond.
2017. dec. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! Csekkolom!
2017. dec. 21. 07:08
 9/9 A kérdező kommentje:

Csak az utánam jövöknek írnám le, a gyújtótrafó cseréje oldotta meg a dolgot!

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2017. dec. 31. 06:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!