Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szekrény ajtót milyen ráhagyás...

Szekrény ajtót milyen ráhagyással tervezzek?

Figyelt kérdés

18mm-es bútorlapból szeretnék készíteni olyan szekrényt aminek kétszárnyas ajtaja is van. Az lenne a kérdésem, hogy az ajtókat hogy tervezzem meg.


1, az ajtók a bútor síkjában maradnak.

2, az ajtók nem maradnak a bútor síkjában.


Itt egy kép ami a 2. opciót mutatja, hogy érthetőbb legyen miről is beszélek: [link]


A szekrény nyílása 100cm x 150cm (szélesség, magasság).


Az 1-es opciónál milyen ajtóméreteket válasszak? Mennyi hézag maradjon a két ajtó és az ajtók meg a határoló bútorlapok között?


A 2-es opciónál is hasonló a kérdés: mennyi legyen a hézag az ajtó között illetve az ajtók mennyire lógjanak rá a határoló bútorlapokra?


Ha nem egyértelmű a kérdésem, akkor szivesen készítek még ábrát. Köszönöm a válaszokat.



2017. dec. 26. 17:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én függőlegesen 2 cm-t szoktam "levenni a magasságból". Vízszintesen 1,2 cm-t (az egyik oldalon a "kb fél deszka" a másik oldalon a fél rés az ajtók között). A szabásnál ebből le kell vonni a választott élfólia vastagságát.
2017. dec. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi. Irtam privátot.
2017. dec. 26. 19:39
 3/15 TappancsMancs ***** válasza:

Alapvetően van három féle bútorpánt, közé záródó, ráütődő és félig ráütődő. A linkelt képen te az utóbbit mutattad. A pántok ezeknek a csukódásoknak megfelelően nyitnak ezt ki kell találni előtte milyen stilisztikát akarunk a bútornak. Bár megjegyezhető, hogy a közé záródó pántos (közé csukódó ajtó) a rések miatt kis finom port beenged, míg a rázáródót teljesen rá lehet fektetni a bútortestre.


Képeken ezek így néznek ki:

[link]

[link]

[link]


Van még ettől függetlenül a nyílási szögben is választék de a legtöbbjük derékszög környékén nyílik.

[link]

[link]

[link]


Így válaszolva a kérdésre a két ajtó között elegendő 2 mm rést hagyni, akár bútoron belül akár két bútorajtó között. Bármelyik kombinációnál. Nyilván élfóliával vagy a szebbik ABS élzárással együtt.


Gondolom a fogantyú nem olyan lesz és nem ott mert nehéz lenne nyitni. Ja még annyit a ráütődő pántnál, rácsukódó ajtónál fontos, hogy az modernebb stílus, a félig ráütődő általánosabb, a közézáródó rusztikusabb.

2017. dec. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 TappancsMancs ***** válasza:

Nyitásban ilyenek vannak:

[link]

[link]

2017. dec. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hasznos volt a válaszod!!
2017. dec. 27. 14:49
 6/15 TappancsMancs ***** válasza:
Szívesen és BUÉK! :)
2017. dec. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 TappancsMancs ***** válasza:

Az üzletben amúgy meg lehet kérdezni. Van ikerráütődő is amikor két ajtó forgó része van egymás mellett.

[link]


Ezt jó tudni előre és előbb a nyílásokat és ami mellette lenne majd az ajtó méretek.


Vigyél esetleg egy méretezett rajzot és mutatják mi kell oda, meg szoktak kint lenni kis bútorlap darab minták beszerelve ami nyitható.

2017. dec. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 TappancsMancs ***** válasza:
Néztem még a képet és majd jövök még, két dolog. 1 - az ajtó 100 cm szélesnek túl széles, ezt két keskenyebbel jobb lenne. 2 - ha a kép szerinti bal oldala így látszik az nem esztétikus, az az oldalt egy magas darabból lenne szebb. Ha beépített akkor okés.
2017. dec. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A bútor egy gardróbszobába megy majd. Valószínűleg beférne akkor is hagy "egy darabból" állna, de inkább csináltam egy nagyobb alsó rész és egy kisebb felső részt, hogy ha esetleg szállítani kell később akkor egyszerűbb legyen. Az esztétikum csak minimálisan volt szempont.


A teljes méret 160x200, ezt bontottam kétfelé (kb 160x160 + 40x160)

2017. dec. 27. 22:18
 10/15 A kérdező kommentje:
Az ajtóknál lévő teljes szélesség 100cm, vagyis egy-egy ajtó kb 50 cm széles.
2017. dec. 27. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!