Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van értelme újakra cserélni a...

Van értelme újakra cserélni a flexibilis csöveket a lakásban?

Figyelt kérdés
A felettem lakó fél éve áztatott el, mert egy ilyen cső szétpukkant a fürdőszobájában. 17 éves a lakóház és nálam is még az eredeti csövek vannak. Van értelme lecserélni őket és pénzt áldozni rá, vagy a felettem lévő lakásban lehet, hogy csak anyaghibás volt a cső? Mennyi időközönként érdemes ezeket lecserélni?
2018. jan. 1. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg 4-5 év elteltével cserélni kellene.

A fém harisnya szálai elöregednek-elpattan ott pedig ki türemkedik a gumicső ami szintén már elfáradt.

Meg fogod a csövet és kemény nincs rugalmassága akkor csere.

2018. jan. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A fém harisnya nem fog elöregedni, csak a belső műanyag, és megrepedezik, és ezek után fog szivárogni és szétmenni. Nem nagy pénz a csere, ennyit megér.
2018. jan. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. jan. 1. 19:46
 4/5 anonim ***** válasza:
no-no 4-5 évnél azért több az ,mert jó fajta flexi 10-15 évet simán kitart.Az rövidíti meg az életét ha szakszerűtlenül húzzák azt meg.
2018. jan. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk kb. 10-15 éves volt, amikor szétdurrant. Szerencsénkre pont otthon voltam. Így is ömlött kb. 5 percig a víz, ennyi idő bőven elég volt, hogy a konyhától küszöbbel el nem választott terekben 2 centis víz álljon. Mivel én azonnal elzártam a vizet és takarítani kezdtem, megúsztuk káresemény nélkül, de az biztos, hogy mostantól jobban odafigyelek erre és inkább rászánom azt a pénzt. Nem volt olyan jó élmény így károk nélkül sem a szekrényből kiömlő áradat megfékezése. :) Főleg amíg fel sem fogja az ember mi történik.

Elvízkövesedik, elöregedik. Mindenképpen érdemes időnként cserélni.

2018. jan. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!