Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Számítógép hűtése szoba...

Datruth kérdése:

Számítógép hűtése szoba ventilátorral? Lenne értelme? Vagy mennyit számítana?

Figyelt kérdés
nem befolyásolná a többi kis ventilátort amik a számítógépben helyezkednek el? például a légáramlattól lassabban forognának tőle vagy bármi?

2017. aug. 4. 00:53
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Nem sokat tanultam az iskolából a fizika órákon, de az megmaradt, hogy nem a tárgyra kell fúvatni a levegőt, hanem a tárgy fölül kell elfele fúvatni a meleg levegőt. Mint az ebédnél. Azaz nem a forró levest kell fújni, hanem fölüle el a meleg levegőt. Vagyis: Van értelme a gépet külön ventilátorral hűteni, de ne a dobozBA irányítsd a légáramlatot, hanem fölé, vagy mellé. Én így csinálom, és így a gép belső alkatrészei sem sérülhetnek. Szívesen!:)
2017. aug. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! :) eddig ilyen bizonytalanságban éltem ezzel az elmélettel kapcsolatban mert az ismerőseimtől hallottam ellenérveket is,de így ahogy ezt elmagyaráztad és említetted hogy te is így csinálod így már nem.
2017. aug. 4. 01:12
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideig így voltam kénytelen hűteni a grafikus kártyámat, ugyanis a saját ventilátora lemurdelt, és nem volt pénzem új grafikus kártyára. Gép oldalfal leszed, hősugárzó odarak, beállít hideg levegőre, oszt megy.


Bevált.

(ez persze csak szükségmegoldás!)

2017. aug. 4. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Nyilván a proci meg a vga hűtője is azért dolgozik a borda felé, mert elfelé kell vinni a hőt...
2017. aug. 4. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Alapvetően lehet is értelme, meg nem is. Ha jól van kialakítva a hűtés, akkor az oldallap eltávolítása már eleve sokat ront, a ventilátorral meg visszahozod az eredeti szintre. Ha a gépház engedi, alul-elől be, felül hátul meg ki menjen a levegő. Ráadásul PWM-es ventilátorokkal sokkal halkabb is lesz, a a szobaventilátort meg irányíthatod magadra. Persze ha egy kis olcsó házról van szó, akkor nem lehet csodát várni, ott sokat segít.
2017. aug. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a vicc hogy ThermalTake ház lett volna, közben meg nyaranta rendszeresen odakozmált valami benne. Mindezt úgy, hogy rendszeresen volt portalanítva, porszívóval, sűrített levegős palackokkal, sőt, a bordák közül én magam szedtem ki fogpiszkával a porcicákat.

A VGA kártya esetében nemigen volt választás. Amúgyis új gépre gyűjtöttem (már megvan), semmi értelme nem lett volna 2 hónapra vaci új videókártyát venni bele, maradt köztes megoldásként a ventilátor.

2017. aug. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!