Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy csavar fejét hogyan tudom...

Egy csavar fejét hogyan tudom házi módszerrel "kissebbíteni"?

Figyelt kérdés

semmi speckó szerszámom nincs, csak az átlagosak, de hogyan tudnám egy csavar fejét majdnem ugyanbakkorára összenyomorgatni, mint amekkora maga a csavar? kalapáccsal ha kitartó vagyok, előbb-utóbb össze tudom kalapálni pl?


(egy kábelbe kellene beférnie, és csak alig lehet nagyobb a csavar átmérőjénél)



2018. jan. 29. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy egy barkács villanyfúrógép mennyire számít "speckónak". befogod a csavart a tokmányba több réteg alufóliával körültekerve (hogy a menetek meg ne sérüljenek) ,majd bekapcsolva a fúrógépet a csavar fejét egy köszörűkőhöz vagy reszelőhöz érintve (ezek mennyire számítanak "speckónak" ??) óvatosan lereszeled, lecsiszolod a csavar fejét a megfelelő átmérőre.
2018. jan. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bamboochatheone ***** válasza:
100%

Vegyél egy hernyócsavart. Ez a legtisztább megoldás.

Vagy ha van otthon valamilyen csiszolód(ami nem rezgőcsiszoló) akkor azzal tudod megoldani. A kalapács nem megoldás.

2018. jan. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Satu+ fűrész, aztán nyissz-nyissz. Tessék tartalék fűrészlapot is előkészíteni,hátha.
2018. jan. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TappancsMancs ***** válasza:

1es vagy 2es de ha fúrógépbe fogod akkor tegyél rá két anyát kontrázva és azzal fogd be majd reszelővel egy köralakra szeded. Vagy venni csavart, szerintem jobb a részmenetes csavar. A hernyócsavarnál menet nélküli rész vékonyabb. A részmenetesnek meg levágod a fejét és kész.

[link]

2018. jan. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Fantom83 ***** válasza:
100%

Én is a hernyóra szavazok,vagy fogod a sima csavart fűrészlappal lefejezed,majd a friss vágásnál keresztbe befűrészeled olyan mélyen,h lapos csavarhúzóval meg tudjad forgatni,és kész.

A hernyó csavar esetéven Imnusz kulcsra is szükséged lesz,a befűrészeléses módszernél csak egy lapos csavarnyúzóra!

Remélem tudtam segíteni!

2018. jan. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi, igazából mind jó lett volnam, de a legegyszerűbbnek a hernyó tűnt, és már meg is oldva a dolog, csak nem tudtam h egyáltalán létezik ilyen.


köszi a tippeket!

2018. jan. 31. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!