Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Asztali fúrógép?

Asztali fúrógép?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy ilyen fúróállványom van: [link]

Az a baj vele, hogy 4 hónap használat után teljesen kikopott az alja, így kb. 2 milliméteres pontossággal lehet csak vele fúrni (az 1-es alatti fúrókat akármilyen óvatosan is használom simán eltöri). 1 év garancia van rá, de mikor visszavittem azt mondták hogy az "ipari" szintű használatból eredő kopásokra ez nem vonatkozik így nem garanciáztatható, meg hogy folyamatosan olajozni/zsírozni kellett volna a szárat a kopás elkerülése érdekében (ez meg persze nem volt benne a használati útmutatóban).

Na, szóval egy ennél komolyabb fúrógépet szeretnék venni. Akár ehhez hasonló is jó lenne (amibe rendes kézi gépet kell fogatni), de ne ilyen rúdon csúszós legyen. Ilyet viszont nem találtam. Amire már azt tudnám mondani hogy jónak tűnik, az ez a gép: [link]

Erről mi a véleményetek? Megfelelne ez nekem? Általában 1-es vagy az alatti fúróval fúrók vékony lemezeket (van hozzá külön kis tokmányom, szóval nem baj ha nem lehet ekkora fúrókat belefogatni a gépbe), hetente úgy 300-400 lyukat. A fordulatszáma tudom hogy nem valami nagy, de az előzőnek is ilyesmi volt és az is megfelelt. Ezzel mennyire lehet pontosan fúrni? Esetleg másikat (jobbat/olcsóbbat) tudnátok ajánlani? 30 ezer fölé nem szeretnék menni az árban, már ezzel is közel leszek az anyagi csődhöz...



2018. febr. 3. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha az elsö 4 honapig megfelelt neked akkor ez 4 évig jo lesz, bár preciz munkára ez sem jo.
2018. febr. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Cèlnak teljesen jó. Ez egy ilyen áras kategöria. A Güdènek is hasonló van.
2018. febr. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A Lidlben most van akciósan 500w-os. 24ezer. 9 sebesség, ugyanilyen felépítés, 3 év garancia.
2018. febr. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt javaslom:


[link]

2018. febr. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Jónak tűnik ez a Lidl-s is, holnap szerintem meg is nézem. Remélem nem fogy el addigra.

2018. febr. 3. 12:51
 6/8 bamboochatheone ***** válasza:
Szerintem ne várj holnapig. Nagyon kelendőek ezek a Parkside gépek. Bár nem véletlenül.
2018. febr. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ma már sajnos nem tudok elmenni, legközelebb 60 kilométerre van tőlem Lidl, és 3 órára megyek dolgozni is.
2018. febr. 3. 13:27
 8/8 Fantom83 ***** válasza:

Sajnos el kell hogy keserítselek 30 alatt csak barkács célra vannak asztali fúrógépek.

A Parkside cuccok nekem is bejönnek,de ezek is inkább csak hobbi célra szolgálnak.

Ha vérprofit akarsz az kb. BOSCH PBD 40-nél kezdődik,olyan 80.000 Huf-tól felfelé.

Vagy olcsót hobbira,vagy drágát komoly munkára.

2018. febr. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!