Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Új levegő kompresszornál...

Új levegő kompresszornál betöltöttem az olajat de nem a mellékelt golyós szelepet tekertem bele hanem a vakdugót tettem vissza. Így ment 1 kicsit 1-2 percet. Lehet ettől valami baja? Mi az a szelep? Mit csinál?

Figyelt kérdés
2018. febr. 8. 21:44
 1/5 Fantom83 ***** válasza:
77%

Ha betetted a gyári vissza csapó szelepet,és még nem pusztult meg,akkor nem is lesz baj.

1-2 perc alatt semmi nem történik egy kompresszornál,legalábbis az enyémnél biztos nem,kell neki vagy 5 perc mire eléri a max nyomást.

2018. febr. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem gyári vissza csapó szelep.

Gyárilag egy fehér vakdugó van az olaj beöntőn. Az olaj betöltés után egy úgynevezett olaj dugót kellene helyette betekerni amiben van 1 golyó. Ez tartozék is, de én voltam olyan hülye, hogy vissza tettem a vakdugót és bekapcsoltam. Erre lennék kiváncsi hogy ez tehet-e benne kárt. És hogy miér kell ez a golyós olajdugó. Mit csinál ez.

[link]

2018. febr. 8. 23:54
 3/5 Fantom83 ***** válasza:
68%

Ha jól emlékszek az én kompresszoromon is csak egy műanyag vakdugó van,egy fekete gumi gyűrűvel,és semmi extra.Holnap megnézem a kedvedért.

Szerintem ha gyárilag is vakdugó van,akkor nincs különbség.

2018. febr. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a gyártó szerint az kell, akkor tekerd ki a vakdugót, és mehet bele ez. Nem hiszem, hogy a vakdugó amúgy kárt okozott volna, az enyémen is az van, nem is mellékeltek ilyet, nem is említi a leírás. Mivel nálad említi, kicseréled és kész. Egyébként szerintem valamilyen nyomás kompenzáló lehet. Gondolom ha túltöltenéd, akkor ott ki tud fröcsögni az olaj, esetleg a melegedés miatti tágulást kompenzálja valamennyire, anélkül hogy bármi belehullana.
2018. febr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásod. Igen, valószínűleg ilyesmi a szerepe.
2018. febr. 9. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!