Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért mondják újabban, hogy a...

Miért mondják újabban, hogy a hegesztőtrafók ideje már lassan lejár?

Figyelt kérdés

Régen is sokan hegesztettek ilyennel. Manapság meg még házi barkácsolás céljára is legalább inverterest ajánlanak.


Pedig abban sokkal több az elektronika, bonyolult felépítésű, nagy a meghibásodási lehetőség nem?


Mik a tapasztalatok?


2018. febr. 20. 21:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én sem voltam inverter párti a bonyolultsága miatt, de vettem egy invertert mert már nem szeretem cipelni a trafót, és nagyon megszerettem ezt a kis 5 kilós jószágot. ráadásúl még tovább lehet vele hegeszteni mint a trafóval, ez elhegeszt 20-30 szál pálcát anélkül hogy különösebben melegedne a trafómmal elhegesztettem 6-8 pálcát és kikapcsolt, meg ezzel az inverterrel lehet rozsdamentest és alut is hegeszteni és a bázikus pálcát is viszi. úgyhogy én nem bántam meg hogy megvettem.
2018. febr. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

#1 Milyen márkájú az inverteres amit vettél? Mennyi a max. hegesztőáram, és mekkora a bekapcsolási idő?

A hegesztőtrafód milyen?

2018. febr. 20. 22:38
 3/15 anonim ***** válasza:
Annyival kényesebb, hogy nagy fagyban, nagy porban nem kéne vallatni, meg ütni, ejteni se nagyon.
2018. febr. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Fantom83 ***** válasza:
9%

Én soha nem cserélem le a sima hegesztőmet inverteresre.

Környékben 2 műszerész van,azok vagy bevállalnák a javítást vagy nem,ha nem a hajamra kenhetem az inverterest.

2018. febr. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
Nekem hagyományos van. Egésznap használhatom se kapcsol ki. Pedig egy 40 -ezres gép csak.
2018. febr. 21. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Igazából annak, aki főfoglalkozásban hegeszt, egy kis könnyen hordozható inverteres pont 1 nap alatt hozza vissza az árát... szóval ezek a hajamra kenhetem beszólások nagy marhaságok.
2018. febr. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
5-6 éve cseréltem le inverteresre a gépeimet (MIG, MMA, AWI) és nem bántam meg. Kevesebb energiával, szebben, jobban és könnyebben lehet velük hegeszteni. A hordozhatóságuk pedig messze felülmúlja a trafókat. Ipari szinten használom őket, de eddig csak a Co-gépemmel voltak gondok és a javítás után, most már évek óta, hibátlanul teszi a dolgát. Sosem veszek többet trafóst, azoknak lejárt az idejük mint a bakelit lemeznek.
2018. febr. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
1es vagyok. gerard MMA 250 Orosz inverter. és 250 ampert tud. 1.6 os pálcától az 5 ösig lehet vele hegeszteni, és ezeket valóban tudja, kipróbáltam. Nekem is megvan évek óta de lekopogom nincs vele baj.
2018. febr. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Barkácsolásra kapható no name trafók semmire sem jók. Barkácsolásra sem. Ezekben legtöbbször alulméretezett alu tekercsek vannak, amik melegszenek, sokat várogathatsz mire kihül. A hajad kitéped mire körbehegesztesz egy ajtókeretet.

Amiben réz tekercs van és jól is van méretezve az meg a többszörösébe kerül. Ennél olcsóbban már kapsz olyan inverter amit üthetsz egész nap. Pl. : Iweld Gorilla.

Régi jó Hetra trafó barkácsolni? Jó választás. ...lenne.

De szinte borítékolható az elöregedett szigetelő lakk és az elnyelt vaspor miatti menetzárlat. Annyiért javítják, hogy azért már veszel egy jó invertert.

Ha van egy jó trafód, használd amíg megy. De ha most akarsz venni akkor vegyél egy jó invertert.

2018. febr. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Akinek arra kell, hogy évente 1* barkácsoljon egyet, annak se ez se az nem jó vétel... ak8 meg munkára használja, annak meg pillanatok alatt visszatermeli az árát a legdrágább inverteres is.
2018. febr. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!