Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Használt már valaki kipufogó...

Kuimester kérdése:

Használt már valaki kipufogó cső tágító készletet? Kaphatók 3 db-os készletben, v darabonként is. Ezek a szerszámok pontosan mire valók? Olyan kötést akarok létesíteni, amivel a cső végét kitágítom, beledugom a másikat, majd bilinccsel összeszorítom.

Figyelt kérdés
A kérdésem amiatt került fel ide, mert decemberben vásároltam 8000 Ft-ért egy ilyen készletet és első használat alkalmával az egyiknek megszakadt a menete, a másiknak eltört két tagja is, ami a tágítást végzi. Előtte be volt a menetesszár olajozva, a csúszó alkatrészek be voltak zsírozva.

2018. febr. 27. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy valamire is használható csőtágító készlet 100 ezernél kezdődik, a hidraulikus 200-tól. 8 ezertől mit vártál? Ha csk egy-két tágításról van szó, akkor jobban jársz ha felkeresel agy szakműhelyt, és kifizeted az az 1-2 ezret a tágításért.
2018. febr. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 KZ67 ***** válasza:

Jobbfajta tüske DARABJA 8000,- Ft szerintem, a home-made jellegű.

Az ipari verziók tényleg egy kategóriával feljebb keresendők,

de neked az nem kell 1 alkalomra, műhelyben megcsinálják olcsóbban.

2018. febr. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első hozzászólónak:

Értem én, hogy az ipari minőség a legjobb, de amikor egy egyébként normális cuccokkal kereskedő webshopban megbízom, azért nem azt várom, hogy első használattól tönkremenjen a szerszám, aztán meg még engem néznek hülyének, meg nekem kell bizonygatni, hogy garanciális a probléma. Műhelybe pedig nem mindig lehetséges hurcolászni a darabokat sajnos. Ezért szerettem volna kipróbálni egy ilyen készletet.

2018. márc. 1. 14:50
 4/5 A kérdező kommentje:

Második hozzászólónak:

Láttam van kicsit drágábban is, csak mivel először használtam ilyet, gondoltam kipróbálok egy olcsóbbat, mondván, majd vigyázok rá, óvatosan bánok vele. Hát így jártam... Amit emlegetsz drágábbat (például Jonnesway, BGS), azokkal már nem fogok így járni szerinted? Nem egy-két használatra kell, de nem is ipari felhasználásra. Szoktam itthon javítani kipufogókat mittudomén.. MAXIMUM negyedévente, és sokszor jól jönne azonnal helyben elvégezni a műveletet. Én az a fajta ember vagyok, aki sosem kér kölcsön szerszámot, és amit csak tudok elvégzek itthon.

2018. márc. 1. 15:00
 5/5 KZ67 ***** válasza:

Speciel én kisebb dolgokra is megveszem a drágábbat, ha évente RENDSZERESEN kell, akkor meg az iparisabb irányba mozdulok el. Van pár eszközöm, amit évi 1-2 alkalommal használok, de biztosan állítom, hogy a gyerekeim is örökölni fogják.

A "nem-beugró" szintű eszköz arra mindenképpen ajánlott, hogy a házi jellegű megoldásoknál nem ér meglepetés. Arra nem tudom mit mondani, hogy ha évekig használod (negyedévente 1x), akkor melyik évben fogja megadni magát. Jó esetben bőven kitermeli az árát, és sok-sok évet kiszolgál, akkor már nem bánod, hogy ezt vetted.

2018. márc. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!