Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51es motor teljesítmén...

Simson s51es motor teljesítményén hogy lehetne növelni, ha a hengerhez nem akarok nyúlni? Pl karburátor vagy kipufogó vagy mi?

Figyelt kérdés

2014. febr. 12. 20:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%
Legolcsóbban sport légszürő talán segít rajta. Karburátorban apróbb átalakitások. Kipufogó cserélése növelheti a teljesitmény kétütemü motroknál a kipufogó sokat dobbhat a teljesitményen. Babetta 210-ünk van azon az eredeti kipufogóból szedtünk ki pár dolgot, hogy ne legyen lefolytva és gyönyörüen menne, ha kapna új dugót, hajtókart, főtengelyt :D
2014. febr. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%

Kicsi az esély rá, de ha esetleg gyári állapotú S51N a mocid, akkor a súber és a kipufogó apró alakítása látványos eredményekkel jár!


Tessék (a hengerrel kezdi, lapozz lejjebb)

[link]

2014. febr. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
50%

Nos az első egyből belenyúlt abba amibe nem szabad.

Nos a sportlégszűrőt felejtsed el ,mert azzal mindenféleképpen csak tönkreteszed a géped!

Az egyből karbi átfúvókázás sem jó ötlet mert ha gyári a henger meg minden más rajta akkor a gyári cuccokkal beállításokkal megy a legjobban.Ha fúrod a hengert akkor már lehet variálni a karbiban,de akkor sem kell sportlégszűrő,mert azzal csak tönkreteszed.

A legérzékelhetőbb változást a tervezett rezó okozza,nos a bolti rezó is jó valamire mert még is könnyebben pörög a gép tőle.Szóval ezzel a legészrevehetőbb a változás(viszont több lesz a fogyasztása is)

Amit szoktak csinálni az az áttétel módosítása,pl az első lánckereket cserélik kisebbre nagyobbra,viszont akármerre mész el valamit valamiért alapon változtatsz mert ha azt akarod hogy erősebb legyen akkor kevesebbet megy végre ha azt akarod hogy többet menjen akkor meg gyengébb lesz.

Ami még számít:jeladós gyújtás. Ezzel többet tud pörögni és könnyebben ,annyira nem jelentős a változás de van változás és ha összképet nézünk a végén akkor számítani fog.

Amire még érdemes odafigyelni az nem tunning hanem inkább jótanács:Csak szintetikus jó 2t olajat használj!Nem fogod megbánni!

2014. febr. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm! A sportlégszűrőt tudom hogy nem ajánlatos, gagyirezó felejtős de nagyon, én Vrezora gondoltam, de az meg gyári motoron nem hiszem hogy sokat dobna... Ja és full szintetikus REPSOLLAL használom.
2014. febr. 12. 21:49
 5/20 anonim ***** válasza:

A tervezett rezó dobja a legtöbbet még gyári motoron is!

Aki azt állítja hogy gyári motoron nem dob semmit,nos az süti és lehet hogy már fáradt volt mikor írta :)

[link]

2014. febr. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszi :) akkor majd lehet, hogy lesz terveztetve egy Vrezo. A Vrezo egyébként a legjobb ugye?
2014. febr. 12. 22:36
 7/20 anonim ***** válasza:
Én azt mondom ,hogy csináltam már a szocimotoros oldaláról kipufogót 50-es robogóra és nagyon karaj lett!Nagyon érezni a változást,természetesen ezt utólag is lehet hangolni valamennyire,de többnyire ha jó a tervezés akkor állat lesz.Nem tagadom nekem gyűrű tört,gondolom az extrém igénybevétel miatt(hiába járattam be)
2014. febr. 13. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Széria motorra tök felesleges sok tízezerért rezót csináltatni. Annyi pénzből faragtass egy lájtos hengert, és helyből jobban fog menni a gyári cuccokkal, és a rendőr nem fog zaklatni a kipufogó miatt.


Mostanság emlékeim szerint Robi egy olyan rezót úgy 20 ezerért csinál, plusz a tervezés, a legdrágább, egyik legtapasztaltabb faragó ember, akinél én szoktam faragtatni, 10ért csinál egy hengert, és szinte garantált a teljesítménynövekedés, a kicsit nagyobb fordulatszám, élénkebb gyorsulás.


A széria motoron a tirisztoros gyújtás semekkora teljesítménynövekedést nem eredményez, csak a megbízhatóságot növeli.

2014. febr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
Ha semmiképp nem akarsz a hengerhez nyúlni, akkor rezó.
2014. febr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Értem. Ha a gyári hengert felfúratnám 60asra, és előre tennék nagyobb lánckereket?
2014. febr. 13. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!