Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Elfogadható módon kötöttem be...

Elfogadható módon kötöttem be a vezetékeket? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Villanyszerelők vagy hozzértők segítségét szeretném kérni. A konyhánkban elégett a pult fölötti lámpácskához tartozó vezeték. Úgy működik, hogy valahol a konyhaszekrény mögött van összemókolva gyárilag, onnan megy a kapcsolószál (aluminium MM fal) a fal és a mennyezet találkozásába ragasztva jó hosszan az ajtó melleti kötődobozig, ahol össze volt kötve szimpla szigetelésű alu kábellal, és az ment le a kapcsolóhoz a falba öntött csatornában. Ez a kötés teljesen szétégett és az MM fal is megfeketedett egy helyen kicsit feljebb, fogalmam sincs mitől. A sérült szakaszt kiszedtem és rézzel pótoltam, az eredeti mintája szerint, tehát a falba egyszeres szigetelésű vezeték, kívülre meg egy kis szakaszon réz MM fal, sorkapcsos kötődobozban össszekötve a még ép eredeti alu kábellel. A két réz drótot csak simán összesodortam, jó erősen meghúztam fogóval. Azt gondolom, hogy nem szabványos, lévén közgazdásznak készülök és az izzócserénél komplexebb villanyszerelési feladatot még nem végeztem, de elfogadható megoldás? Vagy mit változtassak rajta? Nagyon nem vagyok biztos benne, de a villanyszerelő horribilis ára és édes jó anyukám "azonnal csinálj valamit azzal a sz.rral mert nem látok mosogatni" felszólítása ösztönzött :-) Aki ért hozzá és elmondaná a véleményét meg hogy mit hogyan, nagyon megköszönném. Addig nem tapétázom le. Itt van néhány fotó, így talán könnyebb átlátni miről is van szó.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2018. márc. 21. 22:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Arra az összesodort rèzre is rakj bármilyen kötőelemet. Sorkapocs, wago. Azt a rövid MM falat bevèsnèm a vakolat alá, glettel vagy gipszel elhúzni a tetejèt ès úgy rá a tapètát
2018. márc. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A megoldás alapvetően jó.

Amit hozzátennék:

A dupla szigetelés lehetőleg mindenhol legyen meg (a falban lévő vezeték esetén a cső a második réteg)

2018. márc. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!