Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A műhelybe beakarok rakni egy...

A műhelybe beakarok rakni egy biztosíték táblát amiben 3x25A-os kismegszakító és egy FI relé lenne. Nekem 40A-os és 63A-os relém van. A 40A-os jó lenne-e és hogy kellene bekötni?

Figyelt kérdés

2018. márc. 26. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Elvileg jó a 40A-FI relè, ha a kioldó èrtèke 30mA.

A bekötès más tèszta. Honnan van leágaztatva a műhely köre a villanyóránál? Ott is van FI relè?

Vezetèk keresztmetszet is jó legyen.

2018. márc. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen 30 mA-es és a villanyóránál nincs relé de most fogják majd cserélni az órát. Nem tudom, hogy az hogy működik hogy ott is legyen FI relé mert a szerelő a villanyoszlopról behúzza az új vezetéket az óráig és majd az ÉMÁSZ pedig cseréli a villanyórát. Most akkor nekik kellene jelezni, hogy szeretnék oda is FI relét vagy hogy működik? A műhely köre azt pontosan nem tudom hogy van, mert az egyik műhelyben van jelenleg áram (3 fázis) és most bővítjük, hogy legyen egy másik műhely oda átvinni az áramot és abba akarom hogy legyen relé. Vagyis az egyik műhelyből akarom majd átvinni a másikba csak oda akarok rakni FI relét meg kismegszakítót. A vezeték keresztmetszete 2,5-es.
2018. márc. 26. 20:46
 3/8 Bence_ ***** válasza:

Bízd villanyszerelőre.

[link]

3 fázisú fi relé kéne neked egyből az óra után.

Sőt már oda is kéne kismegszakító.

2018. márc. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az óra után közvetlen van kismegszakító. A FI relét pedig szeretném oda is berakatni
2018. márc. 26. 22:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt bízzad villanyszerelőre, látszik, hogy nem értesz hozzá. Egy villanyszserelő megcsinálja rendesen, úgy ahogy kell.
2018. márc. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerelőnek nem fogok szólni ezért, mert én is megtudom csinálni csak a bekötési rajz kellene. Sőt már az sem kell, mert már az is megvan.
2018. márc. 27. 12:23
 7/8 A kérdező kommentje:
Mert aki csinálta a villanyszerelést még régen épp nálunk járt és segített abban amiben kellett
2018. márc. 27. 12:26
 8/8 anonim ***** válasza:

megoldható mindkét helyre FI relé,és szelektív is lesz. Egyedül az órai PEN elágaztatás, földelés stb nagyon fontos, és a vezeték keresztmetszetek. 25A-hoz ne 1,5mm2 használjál.

és ami a legfontosabb, ha megcsinálod, akkor minden fogyasztóhelyen le kell ellenőrizni a működést.

2018. márc. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!