Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik a legvékonyabb merevítő...

Melyik a legvékonyabb merevítő anyag?

Figyelt kérdés
Cérnához közeli súlyúra gondolok. Ami kb. olyan könnyű de ahhoz képest erősen tartja az egyenes alakját. Lehetőleg hőálló. A drót és a szívószál az sajnos már túl nehéz, a könnyebb drót meg erősen hajlik.
2018. márc. 30. 08:12
 1/8 anonim ***** válasza:
makaróni tészta(főzetlenül)
2018. márc. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát annál még a szívószál is jóval könnyebb.
2018. márc. 30. 08:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
nehogy leírd mire kell!
2018. márc. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek előttem szólóval!

Milyen hosszon szeretnél vele "merevíteni".

Nem tudom mire kell, de sanszos, hogy elérhető anyagot nem fogsz találni. Főleg úgy, hogy mivel nyomást akarsz vele "felvetetni" ezért a kihajlás lesz a kritikus. Ezt közel 0 keresztmetszetű anyaggal nem lehet megtenni.

2018. márc. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"0 keresztmetszetű anyaggal nem lehet megtenni"

Nem a keresztmetszet a lényeg hanem a súly.

Vannak ezek a marhakönnyű repülők ami pár gramm az egész

[link] csak ezek balsafából készülnek és az rettentően merev, ha körbehajlítom akkor eltörik. olyan kéne amivel lehet egy félméteres körívet készíteni.

2018. márc. 30. 10:36
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"ezek balsafából készülnek és az rettentően merev"


paff

gőzöld/főzd fel a balsafát és úgy kilágyul, hogy csomót lehet rá kötni


utána szárítsd ki.

2018. márc. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Továbbra sem értem értek néhány dolgot, linkelj egy vázlatot rajzot azzal lehet beljebb leszünk.

Előttem szólónak igaza van, ha gőzölöd simán lehet hajlítani. (de akár kombinálhatod is ha szükséges először formára hajlítod majd akár szálirányt váltva ragaszthatod is egy másik darabbal).

De az is meglehet, hogy ha a geometrián módosítasz, kiegészíted akkor lehet előrébb leszel. (látatlanba beszélek, mert nem tudjuk pontosan mi kell, de egy karcsú rácsos (méhsejt, stb. ) szerkezet sokkal többet bír mint egy azonos keresztmetszeti területű tömör szerkezet) Illetve abba is bele lehet menni, hogy lehet olyan rácsos szerkezetet csinálni aminél túlnyomó többségben vannak a húzott rudak (a te esetedben a cérna).

2018. márc. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%

"Melyik a legvékonyabb merevítő anyag?"


Bocs, de csak a férjem pö cse jut erről az eszembe.

:)

2018. márc. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!