Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hungarocell mennyezeti lapba...

Hungarocell mennyezeti lapba hogyan lehet lámpakampót rögzíteni?

Figyelt kérdés
IKEA-s Sekond vezetéket szeretnék felszerelni, és ehhez kell lámpakampó. A jelenlegi világítás egy nagyon rövid vezetéken lóg, ami a mennyezeti lapon levő kis lyukon keresztűl van bevezetve.

2018. márc. 30. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
A hungarocell nem biztonságos lámpa tartásra .A vezetéket 1 "csokival" meg kell toldani.Aztán hosszabb kampót is kell felrakni .
2018. márc. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
sehogy átfúrod a lapot, hogy a mennyezetbe fogjon a kampó tiplije.
2018. márc. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Hosszú kampó ilyen legyen? [link]

2018. márc. 30. 19:52
 4/6 A kérdező kommentje:
#2 Ja, értem. Köszönöm. Az a baj, hogy aki a mennyezetet csinálta, több rétegben rakta fel a hungarocell lépcsőzetesen :( Szerintem majdnem 10 cm vastag ott ahol a vezeték van.
2018. márc. 30. 19:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem biztonságos a hungarocellbe való rögzítés. Emellett én nem is nagyon furkálnám, mert ha álmenyezet, akkor ott még más gépészeti dolgok (szellőzés, klíma) is lehet.


A helyiség két szemközti falát a menyezet alatti magasságban össze kell kötni pl. egy 60-as zártszelvénnyel. Arra már biztonságosan tudsz rögzíteni akár sorban végig armatúrát is.

De nem muszáj zártszelvénynek lennie, vannak erre a célra külön speciális alkalmatosságok, amik már gyárilag tartalmaznak furatokat a vezeték elvezetéséhez.

2018. márc. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindegy milyen vastag. Miből van a plafon, a hungarocell felett? Beton, vagy gerendák vannak? Mindenképpen azokhoz kell rögzíteni.
2018. márc. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!