Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kerti asztalra mit lehetne...

Kerti asztalra mit lehetne tenni üveg helyett?

Figyelt kérdés

Vettünk egy kerti asztalt, aminek a teteje "fautánzatú műanyag" deszkákból áll. Nagyon szép, azonban minden csúnyán meglátszik rajta, és szinte takaríthatatlan. Mit lehetne tenni rá, hogy a takarítása is megoldott legyen?

Gondoltam egy vastagabb üveglapra, azonban annak nagyon nagy lenne a súlya, ráadásul a széle nem egyenes, így a kivágatása is igencsak borsos lenne.

Gondoltam egy átlátszó, vékonyabb, 3-4 mm-es polikarbonát (plexi) lapra, azt viszont nem tudom, mennyire bírná a kiképzést. Gondolok itt a tányérok tologatására, stb.

Nektek mi a véleményetek, esetleg valami más ötlet?


2018. ápr. 18. 23:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Terítőt kell használni. Ha már ilyen gyenge minőségű olcsó kínai műanyag asztal mellett döntöttetek, mást nem tudok ajánlani.

Ezeknek az élettartama amúgy is elég csekély, én nem költenék rá pluszban.

Akaratlanul is foltos lesz, elszineződik a napsugárzástól, idővel vetemedik, de leginkább törik...


Nem érdemes ilyeneket venni, hacsak nem dísztárgynak szánjátok, és vitrinbe teszitek.


Ha rendes asztalt akartok, akkor el kell menni egy asztalos kisiparoshoz, ő majd csinál nektek rendeset fából, szakszerűen felületkezelve, lakkozva igény szerint stb.

2018. ápr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, és a plexit is felejtsétek el. Aki ismeri, az tudja hogy brutálisan karcolódik...
2018. ápr. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Polyratan asztal. Ugyan mindegy, de nem Kínában készült, hanem egy másik távol keleti országban, ám mint tudjuk, ami nem Kínai, az már gyanús. (csak halkan jegyzem meg, hogy a kocsim is távol-keleti)

Amúgy a Jysk-ben vettük. Mindennek nevezhetném, de olcsónak semmiképpen. Állítólag időjárásálló, gondozásmentes. Ami amúgy lehet, hogy igaz, de a zsíros kézzel tapogatást nem állja! Ezt leszámítva nagyon stabil jószág.

Ismerősömnek van hasonlója, csak annak a tetején van egy üveglap, ami könnyen tisztítható. Ez a bizonyos darab most ünnepli a 12. nyarát, és hibátlan "egészségnek" örvend.

Van aki a fára esküszik, de nekem nem kellene, sem asztalban, sem nyílászáróban. Most 15 évesek az ablakaink, és eddig nem kellett hozzányúlni. Ha mindez fa lett volna, már legalább 2 alkalommal csiszolgatni, festeni illett volna.

A terítő elvileg szóba jön, ám elég kényes a szélben, és esztétikailag sem a legszebb egy ilyen asztalon, ezért gondolkoznék más megoldásban.

2018. ápr. 19. 23:34
 4/4 anonim ***** válasza:

A terítőt úgy is meg lehet oldani, hogy körbe a széle vissza van varrva, és egy gumi bele van húzva. Úgy működne, mint a gumis ágylepedők.

Ezen kívűl még viaszkos vászont tudnék elképzelni.

Persze ez is kopik, sérül, de ki lehet dobni, és legalább az asztal teteje védve van.

2018. ápr. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!