Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik sarokcsiszolót vegyem?

Melyik sarokcsiszolót vegyem?

Figyelt kérdés

Ezt a hármat néztem ki, otthoni felhasználásra kell csak:

Einhell TE-AG 125/750

Metabo W 750-125

Makita GA5030R


[link]

[link]

[link]


Árban ezek fölé nem nagyon mennék.

Amennyire tudom, az Einhell inkább hobby (bár valahol azt írták a piros széria az a profi szerszám, amit furcsállok ha ennyivel olcsóbb), viszont mindenki azt tanácsolja, szerszámból inkább jobb 1x megvenni a drágábbat.


2018. ápr. 22. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Otthoni, azaz nem napi használatra, nyugodtan megveheted a legolcsóbbat!

A havonta egy - kétszer használathoz bőven elegendő a legolcsóbb gép is.

2018. ápr. 23. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TappancsMancs ***** válasza:

Szerszámokban jobb a minőség, szerintem még otthonra is. A márka is számít, lehet pl egy gép 2x erősebb de rosszabb csapágyazással, kevésbé jó hőtűréssel, por elleni védelme és a szorítóanyák is kérdésesek. Pl a metabo csavarbehajtóm eleve kikapcsol ha olyan hőfokra melegszik ami csökkentené az élettartamát. Szanaszét nyúzhatóak a 100-200 e gépek, de olyan nekem sincs. :) Mindenesetre jobb a minőség és eleve úgy tervezni a használatát, hogy nem túlerőltetni mert hogy úgyis viszi. Érzéssel. 20 perc után 5-10 p szünet.


Összességében az einhell-t kihagynám, nem ipari kategóriás. Szerszámokban többféle minőség van nem kétféle, nem csak barkács/ipari. Továbbá a gyártók bizonyos munkákra tervezik a gépeket. Pl fúrógép van fához vagy fémhez is és használat közben érezhető is ez. Más nyomaték és fordulat kell a dolgokhoz. Vagyis érdemes odafigyelni mire ajánlja a gyártó - már ha ipari kategóriás akkor ez korrekt is a leírásban.


Nézzük végig a kiválasztott dolgokat szempontok szerint. Porvédettség ennél fontos, fémnél kevésbé de kövezeteknél nagy a por és egy egész napos munkánál főként egy olcsóbb tönkre is mehet.


Szóval szerintem makita vagy metabo és megnézve mit ír róla a cég.


Az arukereso az jó oldal, van egy bepipálós rész az összehasonlításhoz és a végig bepipáltakat a jobb fölső sarokban össze lehet hasonlítani adatokban egymás mellett. Az árakat nézve 13000-16000 ig adnál ki érte. Szerintem nem réné meg 2000-3000 Ft spórolásért einhellt venni.


Einhell 13 000.-

Metabo 16 000.-

Makita 15 000.-


Találtam többet is a "sarokcsiszolóra" keresve. Itt az összehasonlítás és jó elolvasni a véleményeket is, pl einhell-nél többen írják, hogy a kapcsoló rossz helyen van, nem esik kézre:


[link]


A termékleírásoknál nézni kell mit tartalmaz a csomag, mert a képeken néha többet mutat. Pl tényleg tartalmazzon fogantyút. Ezt mindig a gyártó oldalán nézzük, mert az a biztos. Elírások is előfordulnak a forgalmazóknál.


Pl leírásokban most vegyesen a gépeknél ilyenek vannak.


Makiták:

- Porvédett csapágyazás

- Tartozék Oldalmarkolat

- Extra nagy megbízhatóság és a tartósság

erőteljes 720W motor kiváló hő-ellenállás

módosított kapcsoló gomb a jobb használhatósághoz

- Speciálisan szigetelt állórész

- Labirinttömítések


Metabo:

- ergonomikus sarokcsiszoló minden alkalmazáshoz

- Erőteljes motor jó túlterhelhetőséggel

2018. ápr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TappancsMancs ***** válasza:
A linket nem rakta be jól, keress rá arukereson a sarokcsiszolóra és van a metabo és vagy 4 makita 16e-ig.
2018. ápr. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Fantom83 ***** válasza:

Én Bosch-os vagyok,2000-es évek eleje óta van meg a sarokcsiszolóm,és fúróm,mai napig kapják a pofájukra,és bírják.

Ha csak a 3 lehetőség közül lehet választani,inkább Makitára szavazok.

(minden "vándor" szerelő Makita-val,Bosch-al,vagy Milwaukee-vel van felszerelve)

2018. ápr. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, Metabo lett végül, azt megtaláltam ingyen szállítással, és akkor már olcsóbb lett mint a Makita
2018. ápr. 28. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!