Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik antivibrációs kesztyűt...

Melyik antivibrációs kesztyűt ajánljátok láncfűrészhez?

Figyelt kérdés

Úgy számítom, hogy kb. 2 hétig fogok ágakat és rönköket vagdosni és hallottam, hogy tartósan védőkesztyű nélkül végezni ilyen munkát maradandó károsodást okozhat a munkagép (jelen esetben a láncfűrész) rezgése az ember kezeiben.


Melyik antivibrációs kesztyűt javasoljátok saját tapasztalan alapján?



#láncfűrész #antivibrációs kesztyű
2018. ápr. 29. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Két hét?

Évtizedek óta csinálom...

Menj be egy sport(szer) boltba,és vegyél olyan habszivacs csövet,ami a kondigépek csövein van.

Leszereled a gép foggantyúját,ezt ráhúzod,és kész.

2018. ápr. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, de nem úgy néz ki, hogy az én fűrészemre ezt tudnám alkalmazni, (Makita UC3551A)


[link]

2018. ápr. 29. 23:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez nyilván nem ráz úgy, mint egy hatvan köbcentis kétütemű, időnként leállsz pihenni és jók vagyunk.
2018. máj. 1. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
OK, köszi a választ!
2018. máj. 2. 00:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Na meg persze élezd a náthás láncot, akkor nem ráz, és ne élezd a mélységhatárolót túl, elég a gyári túlkapás, főleg a makitáé. Amúgy a kormányszivacs tényleg súlyosan jó. Nem mellesleg: ha a szarvat két-két réteg lepukkant bicajbelső-szelettel alátételed, az már háromnegyed Stihl kesztyű legrosszabb esetben is.
2018. máj. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Na meg persze élezd a náthás láncot, akkor nem ráz, és ne élezd a mélységhatárolót túl, elég a gyári túlkapás, főleg a makitáé. Amúgy a kormányszivacs tényleg súlyosan jó. Nem mellesleg: ha a szarvat két-két réteg lepukkant bicajbelső-szelettel alátételed, az már háromnegyed Stihl kesztyű legrosszabb esetben is."


Igen, vettem egy Stihl lánc élező készletet, vagy 50 amerikai és néhány magyar videót megnéztem a fűrészek és láncok karbantartásáról, használatáról, mivel autószerelő voltam anno 13 évig nem volt nehéz az adaptáció, bevallom meglepődtem, hogy ez is egy olyan terület amit évekig lehet csinálni és még mindig tanul valami újat az ember.


Az alatt mit értettél, hogy "és ne élezd a mélységhatárolót túl, elég a gyári túlkapás,"? Mármint mit értettél az alatt, hogy "elég a gyári túlkapás"


A Makita egy Dolmár 492-es lánccal jött (kettőt adtak hozzá), de ha már mindkettőt elhasználtam akkor valószínűleg Oregon vagy Stihl láncot fogok hozzá venni.


És azon mit értettél hogy "kormányszivacs tényleg súlyosan jó"?


És azon hogy "két-két réteg lepukkant bicajbelső-szelettel alátételed"...alátétel alatt azt érted, hogy a szarvat ne borítsa be körbe a bicaj belső hanem csak alul legyenek, ahol amúgy is találkozik az ujjaimmal?


Stihl kesztyűt még nem láttam az üzletekben, Makitát már igen, 6 rongyért vesztegetik, sajnáltam rá ennyit kiadni, a Stihl lehet, hogy még drágább.


De abban lehet valami, hogyha a lánz éles és nem üt, akkor rázni semi fog addig. És ha már ráz, akkor az jel arra hogy itt az idő élezni.

2018. máj. 8. 00:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!