Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Stromo sw250 hegesztő inverter...

Stromo sw250 hegesztő inverterrel kinek és milyen tapasztalata van?

Figyelt kérdés

Hegesztővásárlás előtt állok, többször jól jött volna már, ha tudtam volna hegeszteni. Alacsony árkategóriában nézelődöm, mert arra amire nekem kell, nem érné meg sokat költeni. Csupán az otthoni barkácseszközeim és technikáim számát szeretném ezzel is bővíteni. Eddig az esetek nagy részében akár elkerülhető is volt a hegesztés alkalmazása, mert egyszerűen akkor más anyaghoz, vagy kötési formához nyúltam, de néha jóval egyszerűbb és stabilabb, tartósabb kötés lenne, meg akkor a mással nem kivitelezhető munkákat sem kellene mással csináltatnom.


Elég sokat olvasgattam már, szóval az MMA hegesztés, és abból is az inverter tetszik jobban, mert könnyebb vele hegeszteni, szebben dolgozik, és többféle pálcát is használhatok. A trafó súlya annyira nem zavarna, de ezt mégis könnyebb hordozni.


A legnagyobb gondom az inverter kiválasztása tehát. Valamiért a fent említett stromo az, ami mindenhol szembejön (piacon, árukeresőn a toplistában, youtubeon a német srácnál, ahogy viszi a 3-as pálcát, és egy teszten, ahol nem sok jót írtak róla).


Persze kérdés a viszonyítás is, mert nekem nem kell egy profi gép, hogy napi 8 órát hegesszek, csak ha kitalálom, hogy építek valamit, egy kerítést, egy kaput, vagy megjavítok valamit, ahol elengedett a hegesztés, pl egy virágtartó, egy lapát, vagy ilyesmi, esetleg ha valami vastagabb anyagból akarok valamilyen szerkezetet hegeszteni, korlátozott mértékben arra is képes legyen, meg nem tudom pl hogy a kilyukadt kipufogót MMA-val mennyire lehet meghegeszteni, de ez annyira nem szempont.


Szal ilyesmire kéne, a teszt legnagyobb ellenérve az volt, hogy nem tudja azt, ami rá van írva. Nah ez engem a legkevésbé sem érdekel, mert ha csak 140 ampert tud is 100% izébigyúval, szóval hogy nem kell hűteni, nekem az már tökéletes, mert akkor az már elvileg viszi a 3,2-es pálcát (azt olvastam 40-el kell szorozni). És ha nem 250 a plafon nála, hanem csak 190 és ott nem is 60%, hanem csak 40 mondjuk, már az is jó, mert 1-1 varratot akkor már 4-es pálcával is tudok csinálni vastagabb anyagoknál. Nah ez az, amiről nem találok normális leírást, szóval erről szeretnék tapasztalatot kérni. Vagy ha másik megbízható gépet tud valaki, ami ezt tudja, és 20 ezer alatt van, az is érdekel még.



2018. máj. 3. 21:31
 1/5 zebulon66 ***** válasza:
Helló.dicsertek a stromot nekem is de végül én egy royalkrafot vettem az 300 a-t tud elvileg.ugy vettem észre a kijelzőn mutatott értékből 10-t le kell vonni.nem jobbak a trafoknal de könnyűek.birjak a maxot de kell a 16-os automata legalább.van hűtés ventilátor.ilyen árban szerintem megéri megvenni.
2018. máj. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, azóta már elvillogtam pár szál pálcát a stromoval. Hogy hány ampert tud, arról fogalmam sincs. 16 ezerért vettem az eto piacon. 15 amperes biztivel használom, maga a gép még eddig egyszer se oldott le. A jelölés így van rajta:

[link]

Ha maxra teszem, vagy félúton a 3,2 és a 4 között használom, akkor néha a biztit levágja, de nem csoda, hiszem 16 amperes biztit kér gyárilag, nekem meg csak 15-s. Amúgy maga a gép eddig még egyszer sem oldott le túlmelegedés miatt, pedig direkt meggyötörtem.

Jól lehet vágni is vele, és frankon viszi a bázikus pálcát is, meg régi, ázott-fázott rutil pálcákat is úgy elvisz mint a rongy. Viszont rutillal nem hegeszt szépen, de az is lehet hogy ez az én hibám. mert én kb azóta hegesztek csak mióta megvan. De bázikussal eszméletlen jó varratokat csinál, már ahhoz képest hogy kezdő kezeli. esab ok 48.00-t meg eb12-t próbáltam eddig, ezek mind beváltak, az esab ok 46.16 és az er23 nekem nem jött be annak ellenére, hogy azt nyomatják, hogy azok a legnépszerűbb pálcák. Kb ez folyik a netről, ha ilyen irányba olvasgatok.

3,2 átmérőig tuti viszi a pálcákat. lehet a 4-ast is viszi valamennyire, de azt már lehet, hogy nehézkesen.

2018. máj. 28. 01:58
 3/5 anonim válasza:
Ilyen gép nekem is volt korábban! Szerintem meneküljetek tőle! Nekem 3 nap után pukkant egyet a gép és utána nem kapcsolt már vissza! A szerszamx rol rendeltem ezért őket próbáltam volna elérni a garanciális problémámmal kapcsolatosan de se szó se beszed.. semmire nem reagáltak!!! Ennyit erről az olcsóságról arról nem is beszélve, hogy meg sem közelíti a rairt teljesítményt!!! Mondanom sem kell, hogy feljelentés követte ezt a dolgot!!! A céget el is tiltottak a tevékenységtől, mert nem csak én jártam így velük hanem nagyon sok feljelentés érkezett a cégükre! De azóta meg ugyan úgy árulják tovább a webshopon a sok rossz minőségű árut MÁSIK cég név alatt!!!
2019. nov. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem bevált
2020. nov. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 juszuf75 válasza:

egy nagy rakás sz,r a stromo 300

nem vagyok gyakorlót hegesztő de azért szoktam hegeszteni kisebb inverteres gépekkel de ez mindent vitt.nincs magyar nyelvű leirás hozzá.A kijelzőn lévő szám az nem tudom mit jelez AMPERT kéne de szerintem a 3,2 pálcát nem 250 A kéne.De nálam csak akkor gyújt ivet de akkor max 3 centit visz és elalszik.Probáltam szakival de senki nem értette hogy miért.úgyhogy nagy rakás fos

2020. dec. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!