Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen anyagból készítsek...

Milyen anyagból készítsek olcsó napvitorlát?

Figyelt kérdés

Havonta egy-két alkalommal látogatok haza szüleimhez, ahol nincs fedett autóbeállási lehetőség.

Napos évszakban (május-szeptember) a napon rendkívül felhevül a kocsim, ezért védeni szeretném valamivel.

A ház mellett 4m széles kocsibejáró található, melynek kerítés oldala 2m magas betonkerítés.

Olcsó és mobil (csak akkor lenne fent, ha szükség van rá, azaz havonta 1-2*2 nap) árnyékolási megoldásként napvitorlára gondoltam, de egy kb 3-4m méter szelés, 6-7 méter hosszú vitorla újonnan 40eFt-os nagyságrend. Ennyit azért nem áldoznék rá tekintve az alacsony kihasználtságot.


Milyen anyagból lehetne házilagosan barkácsolni egyet?



2018. máj. 22. 09:03
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Veszel egy ilyen ponyvát:


[link]


A betonkerítésre teszel néhány fület, amibe beakasztod, a másik oldalra leütsz néhány karót amihez szintén rögzíted a ponyvát, a karókat kifeszíted egy-egy kötéllel mint a sátrakat és kész.

2018. máj. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"A ház mellett 4m széles kocsibejáró található, melynek kerítés oldala 2m magas betonkerítés."


Azaz van egy 4m széles "folyosó" egyik felől a betonkerítéssel (vagy talán ytong, nem emlékszem), másik felől a ház falával.


Takaróponyvára én is gondoltam. Ám ekkor jön a következő kérdés:

Melyik falba melyik rögzítőelem való (beton, ytong, porotherm...dübel,tipli...)?

Illetve a kifeszítéshez használt kötélzet szöge sem mindegy. Egy enyhe szellő is durván bele tud húzni a huszon négyzetméteres ponyvába.

Elsőre arra gondoltam, hogy a téglalap két átlójának meghosszabbítása lenne a feszítő kötél, így érve el, hogy a rögzítőkötél ne legyen egybevágó a rögzítéssel.

2018. máj. 22. 19:03
 3/3 anonim ***** válasza:
A betonba és a falba is megfelelhet a sima műanyagtipli, abba pedig valamilyen kampós csavar. A ponyvát legalább az egyik oldalán gumival kell rögzíteni (pl gumipók) és akkor egy vihar sem tudja letépni.
2018. máj. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!