Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lakható lenne egy ilyen házikó?

Lakható lenne egy ilyen házikó?

Figyelt kérdés

Elvi a kérdés, de érdekelne.

Ha veszek egy kisebb, 30-50m2 faházat/mobilházat/lakókonténert, vagy egy lakókocsit, azt körberakom szalmabálákkal, majd OSB lappal, az mennyire hőszigetel? Mennyire lenne állandóan lakható?

S mennyiből lehetne kihozni?

Nagyon olcsó módszert szeretnék találni.



2018. jan. 15. 11:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Legolcsóbb de jólbevállt módszerek, a földház, szupervályog, és a jurta.

Fiatal koromban én laktam 3 évet jurtában, vagy egyfajta romantikája azt meg kell hagyni...

Amúgy lakni mindenben lehet (amíg nem megyünk belebolyan kérdésekbe, hogy szabályos e)

Én mijor majdnem utcára kerültem az utolsó pénzemből vettem egy telket székesfehérváron 1.100.000ért, rajta egy 10nm-s fa sufnival és abban laktam majdnem 2 évet mire talpra álltam... bárhol, bármiben lehet lakni, kérdés mennyi kompromisszumot vagy hajlandó meghozni...

Amúgy ha újra fiatal lennék, és hasonlóban gondolkodnék, én erdő közelében építenék szupervályogból, és rakétakályhával fűteném.

2018. jan. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Lakókocsi. De abban ilyenkor folyamat kell fűteni, úgyhogy áram mindenképpen kell. Gyors, olcsó megoldás. Ha körberakod szalmabálakkal akkor konkrétan egy egértanyát építesz.
2018. jan. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogyha a szalmabála és a házikó között csak egy centis rés is van, akkor oda bejut a hideg levegő, és semmit sem ér a hőszigetelő réteg. Tehát gyakorlatilag oda kéne ragasztanod, vagy préselned a falhoz a szalmaréteget.

Ja, és a szalma iszonyúan tűzveszélyes!


Mondok ennél jobbat: faház (vagy lakókonténer), rajta 10-15 cm vastag hungarocell és lemezborítás (hogy védje a szigetelést). Persze mással is szigetelhetsz: kőzetgyapot, purhab stb.


Számíts arra, hogy hiába a jó hőszigetelés, nyáron nagyon átforrósodik, ezért - ha lakni akarsz benne - klíma sem árt. Ha csak nyaralónak, zártkertbe házikónak használod, akkor persze nem kell.


Vigyázz arra, hogy a lakóingatlan, még egy faház is csak a megfelelő szabályok betartásával épülhet (pl. meg kell terveztetni, ÉTDR-be fel kell tölteni, megépítése után be kell jelenteni). Ez még egy odébb tolható mobilháznál is igaz. Ha tárolónak nevezed, akkor egy mérethatárig nem bejelentésköteles, de bizonyos szabályokat akkor is be kell tartani (ingatlan határától, más épülettől való távolság stb.)

2018. jan. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Ismét egy ember, aki azt hiszi, hogy maga a szalma szigetel nem a közte lévő levegő :D
2018. jan. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

TUDOM, h a levegő szigetel elsősorban. A szalma, ugye, üreges...

Azt hallottam, h 300m2 alatt már nem kell engedélyt kérni, csak bejelenteni. Talán nyár óta...

Bármi jó lenne, a gond, h csak Bp 50kmes körzetében, s lehetőleg vonattal a Nyugatiba...

2018. jan. 15. 15:46
 6/12 anonim ***** válasza:
42%
Nem rád céloztam, hanem a 3#-as válaszolóra
2018. jan. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha van autód, vagy egy haverod, akinek van, a kiszemelt települések zártkerti övezetein menjetek végig, keressetek eladó házakat, ilyeneket sokszor ki is lehet venni potom pénzért. Nálunk Pátkán van olyan, aki zártkerti 1szobást de van wc fürdő bérel 15000+rezsiért.
2018. jan. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
Kiüresedő falvakban pár százezerért kapsz vályogházat. Ha nem nedvesedik és jó a tetőszerkezete, egy-két emberöltőt még vígan kiszolgál. A hozzá tartozó területen meg kertészkedhetsz, vagy akár egy kecske is ellegelészik, és a tejed is megvan.
2018. jan. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Utóbbi maga lenne a tökély, de sajnos csak Bp 50kmes körzetében gondolkodhatok.
2018. jan. 17. 17:23
 10/12 anonim válasza:
76%
Nem nedvesedő, jó tetővel rendelkező vályogházat nem fogsz kapni pár százezerért, max. olyan helyen ahol nem a nedvekkel meg a tetővel lesz a legnagyobb bajod, hanem hogy el ne lopják a fejed felől.
2018. jan. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!