Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel fedjem el a régi csúnya...

Mivel fedjem el a régi csúnya függönykarnist?

Figyelt kérdés
Lakótelepi régi fehérre festett, kb. 10 cm magasságú fa függönykarnisunk van. Először a sötételő anyagávól szerettem volna drapériát varratni rá, de anyagi okokból inkább máshogy javítanám fel. Az a legnagyobb baja, hogy helyenként nem érintkezik a plafonnal, így olyan, mintha már esni akarna le, hézagos a plafon és a karnis között. Arra gondoltam, hogy valamit ragasztok rá, ami egy 15 cm magas merevebb anyag. Feltolom teljesen a plafonig, így nem látszódnak a hézagok. De nem jut eszembe semmi ilyen. Minden jó kis ötletet szívesen fogadnék, ami olcsó és házilag könnyen kivitelezhető!
2010. jún. 15. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:

szia! lehet kapni műanyag szőnyegszegő profilt, amit a szőnyegpadlónál használnak a padló és a fal közötti szegélyezésre. azt szerintem a plafonhoz is lehetne ragasztani vagy fúrni, és belehúzni a 15 cm-es tetszés szerinti szőnyegpadló csíkot. hulladékból is meg lehetne csinálni .diego meg ilyesmiben lehet kapni.

nem tudom, hogy érthetően írtam-e, de én el tudom képzelni

fönt is, mert nálunk a földön a fal mellett ilyen van a szőnyegpadlós szobában.

üdv.

2010. jún. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

előző vagyok, lehet, hogy úgy még jobb lenne, hogy a szőnyegcsíkot alul-fölül közrefogni a műa.profillal.

üdv.

2010. jún. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ú, láttam már ilyet. Tehát a karnist szőnyeg fedné el, ami bele van húzva a sínbe?
2010. jún. 15. 21:04
 4/4 anonim ***** válasza:

szia! bocsi , hogy csak most válaszolok, de nem voltam gépnél tegnap. igen azt a 15 cm csíkot / akár több darabból is/ belehúzni a két műa. szegőlécbe, és azzal elfedni a karnist. szerintem rá is lehetne ragasztani és akkor nem kellene fúrkálni.

üdv-nagyi -

2010. jún. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!