Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen eszközöket ajánlotok...

Milyen eszközöket ajánlotok és hol tudnám azokat beszerezni?

Figyelt kérdés
Most költöztem külön. Szeretnék egy kisebb saját barkácskészletet beszerezni az otthoni teendők ellátásához. Elég kezdő vagyok a témában szóval szívesen vennék segítséget a témában. Ilyesmikre gondolok, hogy csavarhúzó készlet, valami egyszerűbb fúró, stb. Hol és milyen márkákat érdemes venni? Köszönöm előre is.

2018. jún. 9. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Vegyél egy komplett szerszámkészletet kofferben, egy pisztolyfúrót ütvefúró funkcióval, fúrókészlet, és egy kisebb sarokcsiszolót. A többi majd kialakul.
2018. jún. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Fantom83 ***** válasza:
100%

1-Satu asztal,a legnagyobb satuval amit be tudsz szerezni(nem satu padról van szó,satu asztalról,szögvasból)


2-Pisztoly fúró,és flex,Maktec/Makita.

Ha nagy flexet akarsz akkor a Lidl-ben Parkside.

Bit fejekből Hans,vagy Bosch.

Fúrószár készlet kezdésnek Thor,ha jobbat akarsz akkor Bohrcraft,vagy Metabo,esetleg Makita.

Menetfúró készletet pont ma vettem a Lidl-ben,Parkside M3-tól M12-ig,van benne csigafúrók+hajtóvas is.(még nem teszteltem,de barkácsolásra szerintem jó lesz)


3-Csavarhúzó készlet,dugókulcs készlet,villás kulcs készlet,imbusz kulcs készlet,fogók,szerintem csak és kizárólag Hans.


4-Asztali kettős köszörűből elpusztíthatatlan,eredeti bolhapiacos,retro orosz.

Vagy ha többet szánsz rá,akkor valami márkás Ryobi,Makita,Metabo.


5-Kompresszorból Güde,Scheppach szerintem.

Festékszóró pisztolyból HVLP-s Extol-om van,nekem nagyon bejött,ár/érték arányban.


6-Csavarok

Én minden csavart 2 hosszméretben veszek,40mm-est,és 80mm-est.(minden verzióban,hatlap fejű,süllyesztett fejű,stb,stb)

Inkább hosszabb legyen 20mm-el,mint rövidebb 3mm-el.(rövidebbet bármikor tudok csinálni belőle flexel)

(Szombat déltől hétfő reggelig nincs bolt,és minden barátnak pont az a méretű csavarja fogyott ki...de attól a munkát meg kell csinálni)


Vagy Mano márkájú rekeszes tároló kofferben (fogom,és viszem alapon),vagy kb. 130Ft-os 0,5L-es,átlátszó mikrós kotlában tárold őket.+az alátéteket ugyan úgy.

2018. jún. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes valaszt, de inkább az első áll közelebb az igazsághoz :) Tényleg nagyon alap dolgokat szeretnék csak beszerezni.
2018. jún. 10. 17:27
 4/8 apababa ***** válasza:
kombináltfogó, csavarhúzókészlet ,30 vagy 50 dkg kalapács , Egy vizpumpa fogó, smirgli papir, wd 40, egy kis vizmérték meg egy derékszög. A legolcsóbb fúrógép a késöbbiek folyamán.
2018. jún. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Fantom83 ***** válasza:

Válasz apababa-nak:


Nem tudom felétek hogy van,de felénk a vas-műszakiban nézegettem az Einhell fúrókat.

Ha jól emlékszem a legkisebb is 10.000 felett van,a következő lépcső már 16.000 körül van.

Ha vesz egy Makita-t kb. 13.600-ért,vagy most van akcióban 3 év garanciával Bosch 13.000 alatt kofferban,szerintem nem mostanában fogja eldobni...


Kézi szerszámokból is érdemesebb megvenni a Hans-ot.

Ha oda csípi az ujját,leveri a bőrt a kezéről,vagy a körmeit,,megvágja magát mert hulladék szerszámot vett minőségi helyett,azzal nem lesz előrébb...

2018. jún. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nagyon alap dolgok kellenek, szerintem ezek a következők:


Kalapács (fél kilós elég sok mindenhez jó)

csavarhúzó (lapos fejű és csillagcsavarhúzó)

kombinált fogó

harapófogó vagy oldalvágó fogó.



A többi meg annak megfelelően alakul ki, miket barkácsolsz. Villamos kéziszerszámok között talán a fúrógép az egyik leghasznosabb, ami fúráshoz, csavarozáshoz, akár festékkeveréshez is kiváló.

2018. jún. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 apababa ***** válasza:
Fantom 83. Én rendszeresen használom a szerszámaimat és azok mind márkásak. Aki viszont alig használja és egész életében három lukat fúr a falba annak teljesen mindegy hogy a dewalt-hoz nem nyúl vagy az einhell- hez. A tisztelt kérdező valószinüleg az utóbbiak csoportjába tartozik mert azt sem tudta mire lenne szüksége.
2018. aug. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Fantom83 ***** válasza:

apababa.

Ha nem tudja mit akar,akkor mi majd kisegítjük,azért van ez a fórum.

Ha már egyszer rászánja magát,h vesz valamit,akkor csak a jobb minőséget vegye ugyan abban az árkategóriában,ez volt a lényege a válaszaimnak.

Minek vegyen Einhellt,ha megkaphatja a Makitát is...

2018. aug. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!