Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fényes fekete (zongoralakk)...

Fényes fekete (zongoralakk) felületű hangszórót letudok festeni más színre, bordóra vagy fehérre?

Figyelt kérdés

Pl. LG FA162-es HiFi-nek a hangszóróinál működhetne?

Vannak spray alapú festékek is, ha mással nem esetleg ilyenekkel?



2018. aug. 3. 09:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha felcsiszolod akkor persze. Mondjuk ha most zongoralakk a felülete, akkor remélem nem valami neolux-szal vagy ilyesmivel akarod lefesteni, mert az enyhén barbárság! :)
2018. aug. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Felcsiszolással bármilyen bútorfestékkel működhet.
2018. aug. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elnézést, de azt sem tudom mi az a neolux, illetve sosem csiszoltam. :)

Szóval légyszi érthetően...működhet valami egyszerű módszerrel? Nem kell, hogy gyárinak tűnjön a festés, csak nézzen ki valahogy :)

Ha sima spray festékkel elkezdem lefújni, az úgy nem lesz jó?

A beépített szekrényeket illetve a mellette lévő ajtókat 3 évvel ezelőtt így csináltam meg:

[link]


Ez panelos beépített szekrény, kulcslyuk begipszelve, fa-mintás fólia, új fogantyú, mellette a festés meg spray alapú festékkel történt, természetesen mindent beburkoltam előtte.

Nem csiszoltam vagy ilyesmi, és azóta is tökéletes számomra.


Szóval valami sima egyszerű festéssel nem működik a dolog?

2018. aug. 3. 10:16
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezt csak azért írtam, hogy egyszerűbb dolgot megcsinálok, de ha már csiszolni kell, inkább hagyom a fenébe, akkor nem vágok bele gyakorlat hiányában, csak elrontanám :(
2018. aug. 3. 10:30
 5/6 anonim ***** válasza:

Csiszolás alatt ne arra gondolj, hogy fogod a gépet és legyalulod. Simán dörzspapírral. :) Azért kell, hogy ne fényes lakk felület legyen, hanem érdes, tapadjon a festék. Nem kell erősen, azt kell látnod, hogy mattul a festék.

Utána portalanítod és simán lefested. :)

2018. aug. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem csiszolod meg, sima a felülete, nem tud min megtapadni a festék és ráadásul még folyni is fog róla. Persze, valamilyen szinten megmarad így is, csak nem lesz szép és tartós a végeredmény.
2018. aug. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!