Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen módszerrel tudnám...

Milyen módszerrel tudnám ellenőrizni hogy a fal egyenes-e? Vízmérték nem jó

Figyelt kérdés

Vízmértékkel meg tudom azt nézni hogy függőleges-e, de ha pl. ilyen irányban meg van dőlve a fal, akkor a vízmérték nem jelzi:


[link]


Szeretném egyenesre vakolni, ezért kérdezem.


2018. aug. 24. 09:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egy egyenes lécet mellé teszel és már látod is.

Kb 3 méteres pont elég is.

2018. aug. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De ha nincs mellette masik fal. MOndjuk hogy a masik fel vele szemben talalhato
2018. aug. 24. 10:27
 3/12 A kérdező kommentje:

Tehat pl. igy (az egyik ferde, szemmel nem nagyon latni):


[link]

2018. aug. 24. 10:29
 4/12 A kérdező kommentje:
Az ilyet mennyi lenne korulmenyes egyenes szintre hozni? Pl. tobb vakolatot tenni par centivel a kiallo vegere. Gyakorlatban ez megoldhato? Milyen trukkokkel?
2018. aug. 24. 10:30
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor használj madzagot. Kihúzod a merőleges falakhooz
2018. aug. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nyilvan meregetni a ket fal kozti tavolsagot mukodhetne, de megse szeretnem minden percben megallni meroszalagozni hogy parhuzamosak-e. Erre keresnek valami praktikat :)
2018. aug. 24. 10:31
 7/12 A kérdező kommentje:
De a madzag utban lesz vakolaskor?
2018. aug. 24. 10:32
 8/12 A kérdező kommentje:
Es ha az aljat vakolom aztan a kozepet es a tetejet akkor tologassam a madzagot?
2018. aug. 24. 10:32
 9/12 anonim ***** válasza:

Én a munka elején mérném ki a különbséget, és a padlón megjelölném. Utána már "csak" arra kell ügyelni, hogy

a) ahol vakolsz, ott a fal függőleges legyen;

b) és az újravakolt felület teljes hosszában egyenes vonalú legyen a fal (ne legyen benne sem domborulat, sem homorulat).


Ámde!

Én ilyen precízen, ha fejem tetejére állnék, akkor sem tudnám megcsinálni. Úgyhogy ha belépve a helyiségbe, nem zavaró a párhuzamosság hiánya, akkor hagynám a csudába, mert lehet, hogy a végeredmény még ötször rondább lesz, mint a mostani enyhe ferdeség. Illetve ordítóan nagy ferdeséget leszámítva inkább glettelném, mint vakolnám.

Vagy hívnék egy ultraprecíz szakit (ha találnék egyáltalán...), és vele kerül amibe kerül alapon megcsináltatnám. Ha annyira zavaró.

2018. aug. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is felesleges ezzel foglalkozni, azt a pár centit szabad szemmel senki sem veszi észre!
2018. aug. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!