Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Rezonáló üvegajtóra megoldás?

Xyyz kérdése:

Rezonáló üvegajtóra megoldás?

Figyelt kérdés
Erről a tipikus félig fa félig üveg ajtóról van szó. Az üveg benne nagyon rezonál... Ezt hogyan lehetne házilag, gyorsan és olcsón "megfixálni"? Arra gondoltam, talán ragasztóval körbenyomni, talán a Technokol is megteszi. De ha valaki jártas ebben a témában, írja meg a véleményét. Fölöslegesen nem kenem össze, na meg biztos van több megoldás is erre, csak én nem tudom... Nem vagyok jártas ilyen dolgokban.

2018. szept. 9. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Olyan szilóval, ami száradás után rugalmas marad (ecetbázisú talán). Szép és tartós munkát lehet vele csinálni, ha ügyes vagy. Van belőle festhető is, meg olyan is, ami eleve fehér színű, így még festeni se kell utána (de akár festheted is). Egy tubus olyan 1000 Ft körül lehet, kinyomót is kapsz hozzá már egy ezresért, és egy tubus bőven elég lesz egy ajtóra (de akár többre is, ha nem túl nagy a hézag, amit ki kell vele tölteni).
2018. szept. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 bamboochatheone ***** válasza:
Nyomj be mellé pár gyufaszálat és törd bele, olcsó és ma délután is megoldható. Ha nem segít akkor viszont szilikon alapú tömítő az ablak köré.
2018. szept. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A gond annyi, hogy szemmel nem látható a rész, illeszkedési hiba. Nagyon apró, viszont szerintem maga az üveg is rezonál már ebbe. Tehát ha enyhén megnyomom, recseg, ropog. Úgy is megfelelő megoldás lehet ez a szilikon, ha nem látható rés?
2018. szept. 9. 17:11
 4/4 bamboochatheone ***** válasza:
Igen, mert csillapítja a rezgést.
2018. szept. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!