Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vízbázisú lakkrétegre tudok...

Vízbázisú lakkrétegre tudok festeni valamilyen vízálló lakkot is?

Figyelt kérdés
Átfestettem a bútoraimat krétafestékkel, majd 2 réteg OBI sajátmárkás vízbázisú selyemfényű bútorlakkal. Nagyon szép, de nem vízálló, és szeretném ha legalább az asztal tetején nem lenne probléma az, hogy napi szinten törölgetem, így jó lenne ráfesteni egy fényes, erős, oldószeres lakkréteget. Ez így már esélytelen?
2018. szept. 16. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem jól bírja az olcsóbbik a törülközőfogason. Meg is őrülnék, ha az akrilt oldaná a víz. Hígító és oldószer közt nincs egyenlőségjel.
2018. szept. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A vízbázisú felületkezelő anyagok a levegő hatására térhálósodnak és válnak vízállóvá. Legalábbis én (kültéri!) vízbázisú vékonylazúrral eresztettem be a kerítésléceimet (háromszor) és teljes mértékben elégedett vagyok az eredménnyel, immár négy éve hozzá sem kellett nyúlni.

És még az ecsetet is meg tudtam menteni, vízzel való alapos kimosással. Korábban inkább kidobtam, mert olcsóbb volt az ecset, mint az egyliteres hígító, amiben elmostam.

Biztos, hogy olyan lakkot vettél, ami vízállónak van hirdetve megszilárdulás után?

2018. szept. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Lehet elrontottam?


[link]


Ilyet hasznaltam 2 retegben. Koszi!

2018. szept. 17. 17:48
 4/4 A kérdező kommentje:

Vízzel hígítható akril bázisú színtelen lakk minden beltéri faanyagra, mint pl. bútorokra, ajtókra, faburkolatokra. Színtelen, kopásálló rétegként is kiválóan alkalmazható már kezelt felületeken. Az OBI színtelen lakk tapadásmentes, gyorsan szárad, szagtalan, ütésálló és karcmentes, tartósan ellenáll a tisztítószerek és az alkohol hatásának és nagyon jól eldolgozható.

Tartalma elegendő kb.: 8 m2

2018. szept. 17. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!