Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 180 cm hosszú, egyik végén...

180 cm hosszú, egyik végén befogott tartó, amit a végén 500 kg terhel, milyen méretű acélcső anyagból készíthető el biztonságosra? (lehajlás)

Figyelt kérdés

2018. szept. 21. 13:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Az ilyen konzolos befogatásra (az sem mindegy milyen falból lóg is) statikai számítassal lehet pontos választ adni. Azt pedig itt nem igen vezeti le neked senki.
2018. szept. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Statikus vagyok és ilyen szintű tervezésért több tízezer forintot szoktam elkérni. Jó lenne tudni milyen acél, milyen befogás. Hiába számolod ki az inerciát, nyomatékokat, húzó-nyomó szilárdságokat úgy is horpadási tönkremenetel lesz vagy más, ezeket csak statikus határozza meg neked.
2018. szept. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Olyanra gondoltam, hogy valaki tapasztalati úton tudja megmondani, hogy általánosan kapható fekete vascsőből már egész biztosan elbírja az AxB méretű anyag. Nem baj ha ezzel alaposan túl van méretezve és ezért drágábban veszem meg.
2018. szept. 22. 08:52
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha túl van méretezve a tartó és túl nehéz az acélcső akkor a befogásnál fog tönkremenni.
2018. szept. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Milyen célt szolgálna az acélszerkezet?

Nem lehet -e elkerülni valahogy a konzolos kivitelt?


A konzolos kivitel gyenge pontja egyébként mindig a befogás. Konstrukciós szempontból is nehézkes a helyes kialakítása a befogásnak.

2018. szept. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kár hogy nem tudok ide rajzot linkelni. Ez egy olyan állvány volna amivel alkatrészeket lehet felemelni. Igazából egy akasztófa forma, 2,5 x 2.5 méter derékszögben, közte pedig egy haránt merevítő ami a vízszintes ágat kb. 180 centinél ferdén összeköti a függőleges részével. A függőleges része a falhoz van rögzítve több ponton kengyelekkel és a földön áll. Szóval igazából nem a vége van befogva a vízszintes konzolnak, hanem csak az alátámasztás miatt 180 centi hosszban terheli a súly és az alátámasztásnál van igénybevéve a vízszintes konzol. Nem tudom elég érthetően sikerült-e leírnom. Egy rajz 100x többet mondana...
2018. szept. 24. 10:04
 7/12 anonim ***** válasza:
Tudsz linkelni rajzot. Először az ábrát valamilyen képfeltöltős honlapra rakd fel, és azt már be tudod linkelni.
2018. szept. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi, tényleg... :-)


[link]


Ilyesmi készülne. Kicsit át is gondoltam, így kisebb az erőkar, csak 1,4 méter...

2018. szept. 25. 07:57
 9/12 anonim ***** válasza:

Így már világos. Én vinnék még egy második merevítőt egészen az erő támadáspontjáig is.

Plusz a jelenleg berajzolt merevítő ahová csatlakozik a tartóhoz, onnan függőlegesen egy harmadik merevítőt is beraknék, ami a második merevítőhöz kapcsolódna.


Ebben a felállásban egy 40x4-es acél zártszelvény biztonságosan elbír 500kg-ot. A szerkezet legyen hegesztett.

2018. szept. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Világos, köszönöm szépen a figyelmedet!
2018. szept. 26. 07:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!