Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fém kandallóra cserép ragasztás?

Fém kandallóra cserép ragasztás?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam milyen jó lenne ha lenne ilyen ragasztó és a kandallómat be tudnám burkolni cserépkályha cserepeivel. Létezik ilyen? Vagy ha nem, akkor másképp meg lehetne oldani?

2018. okt. 17. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyen tudtommal nem létezik .Akkor vagy kandalló,vagy cserépkályha .Én biztosan a cserépkályhát választanám .
2018. okt. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Direktben nem ragaszthatod rá a kandalló fém testére a csempéket két okból is kifolyólag. Egyrészt nincs olyan ragasztó ami kibírná azt a hőt, másrészt a fém és csempe hőtágulásilag olyan távol vannak egymástól, hogyha fixen össze lennének rakva, a csempe biztos eltörne a felfűtéskor.

A megoldás ilyen esetben, hogy a vastagabb burkolólapokat (1,5-3cm márvány, gránit, mészkő, stb.) kapcsokkal, rögzítőfülekkel úgy rakják fel szárazon, hogy tudjanak mozogni. Rejtett rögzítés is létezik, azzal teljesen úgy néz ki egy kandalló, mintha "egyben" lenne a burkolattal.

2018. okt. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A cserépkályha csempéi is belül fémkapoccsal vannak össze fogatva ,mely engedi a csempéket tágulni,majd húzza vissza hűlésnél .
2018. okt. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És Én szárazon nem tudnam "rá rakni" a cserepet a fémre? Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2018. okt. 17. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!