Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen fajta és mekkora...

Milyen fajta és mekkora teljesítményű rönkhasító gépet vegyek?

Figyelt kérdés
Évente 5 erdei köbméter keményfa aprítására kellene,mert az izületeim már nem bírják a fejszés aprítást.

2018. okt. 19. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Két fajta létezik, a hidraulikus, és a kúpos hasító. A kúpos nem más mint egy gyorsan forgó menetes kúp, ami behúzza magát a fába és szétrepeszti. Elég balesetveszélyes.

A hidraulikus azért sokkal jobb és betartva a használati utasítást elég tartós is. Nekünk 5,5tonnás - Güde van, már vagy 8 éve használjuk rendszeresen. Mikor mennyi fát, 5 vagy 10m3 mikor hogy jön ki.

A kisebb hasítók vízszintesek, a nagyobbak függőlegesek, ezek 6-10 vagy a feletti tonnásak.

2018. okt. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már nézelődtem a neten,hogy milyenek vannak csak azt nem tudom felmérni,hogy nekem az évenkénti 5 köbméter fához mekkora teljesítményűre lenne szükségem!A lakhelyemhez közel egy kertészeti boltban láttam egy HECHT márkájú fekvő 5 tonnás nyomású gépet most akciósan 65ezer ft-ért!Ez vajon elég teljesítményben,tartósságban,stb.?
2018. okt. 19. 20:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem vasárnap lesz lehetőségem venni 6 t nást,magasitott lábakkal 65 ezerért.Rövid lábakkal 60 ért árulják.

Ez a kis gépkereskedés a Balaton déli oldalán van,bővebben priviben,ha érdekel .

2018. okt. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Érdemes magasat venni, aminek van lába, mert a földre hajolgatni nem fogsz, illetve csinálhatsz neki egy stabil asztalt, és akkor 2 cuccal kell bajlódni, pakolni, az állónak is van előnye, de sok ott is alacsony, így fel kell tenni valamire. 5 tonnás nekünk még jó, de ennél kisebbet nem érdemes. Figyelembe véve, hogy azért van csomós fa és nehezebben hasadó is. De egy kis kenés, tisztítás sokat számít használat közben.
2018. okt. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az 5m3-t sem egyhuzásra hasogatod le.
2018. okt. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!