Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Minden radiátor szelephez egy...

Minden radiátor szelephez egy fajta csatlakozó van csak a méret más?

Figyelt kérdés
Van ithon pár db, mind 1 fajta nem mindegyikhez van meg a csatlakozo, és pont ugyan olyat nem tudnak adni a boltba, amugy 1/2 es a csatlakozás,
2018. jún. 27. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem. Minden radiátor szelep bemenete 3/8",vagy 1/2"(ez a leggyakoribb méret) vagy esetleg 3/4" vagy 1" ritkábbak.


A kimenetük azaz a hollandi csatlakozójuk (a 3/8 kivéve) a fenti sorrend szerint emelkedik 1 lépcsőt a coll méretében.

Tehát a 1/2" csapnak 3/4"-es , a 3/4-ek 1" a hollandija, 1"-nak meg már 5/4"-es nagy.

A legkisebb 3/8" szelepnek a hollandijának sajnos nincs a BSPT rendszerében méretezése,az egy tök egyedi méretű menet valahol a 1/2- és a 3/4 között van.

2018. jún. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez a szelep 16os 5 rétegűvel volt fel szerelve! Ehez akkor lehet kapni? Nem nagyon egyedi?
2018. jún. 28. 14:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor 3/4 kúpos hollandi(cafni) lesz a csatlakozása a másik oldalán.

Az baj hogy ilyet külön nem árulnak seholsem,.. külön radiátor cafni nincs,mert az gyárilag a szelep tartozéka. Az ellendarab benne maradt egy radiátorban.

2018. jún. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy az ellendarab benne marad a radiátorba? Igy mostmár a radiátort sem tudom fel használni? Hiába veszek másik szelepet?
2018. jún. 28. 18:49
 5/6 A kérdező kommentje:
Lehet félre értettmk egymást én nem arról a csatlakozásról beszélek ahol a szelep és a radiátor találkozik mert az jelenleg is fixen fel van szerelve a radiátorra! Én arra a csatlakozora vagyok kiváncs amit a 16 os 5 rétegűbe teszek hogy olyat lehet e kapni? Netem keresgettem és méretre van,de amivel szerelve volt az kúpos fekete szinű
2018. jún. 28. 18:57
 6/6 A kérdező kommentje:
Na most néztem mi az a cafni hála istennek nem arról beszélek, egyébként a neten találtam már méretre egyező csatlakozót a 16 os henco csőre, csak azért nem vagyok benne biztos mert amivel szerelve volt az kúpos ami bele megy a szelepbe és én meg csak laposat találok
2018. jún. 28. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!