Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy fúrjam meg a fürdőszoba...

Hogy fúrjam meg a fürdőszoba falat úgy, hogy ne repedjen el a csempe?

Figyelt kérdés
Életemben nem fúrtam fel még semmit a falra a fürdőben (nem panel, szóval nem kell a 4 centis vékony betontól félni) és bizonytalanul állok neki. Mi a titka annak, hogy ne repedjen el a csempe? Viszonylag vékony, 8mm-es zalakerámia csempe van fent. Köszi előre is!

2018. nov. 28. 23:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%

Csak annyi, hogy nem ütvefúróval esel neki.

Először átfúrod a csempét sima vídiás fúróval, ha átért átkapcsolhatod ütvefúrásra és simán kifúrod

(Azért ha egy mód van rá ne a csempe szélénél fúrj)

2018. nov. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
80%

1.Kijelölöd a fúrás pontját

2.Fogod a fúrószárat és fúró nélkül a kijelölt ponton rányomva elkezded forgatni hogy a csempe mázában legyen egy kis kráter...nem kell nagy, csak épp annyi hogy majd fúróval fúrva a fúrószár ne csússzon el.-mert ha elcsúszik végigkarcolja a csempét. Miután megvan a kráter fúróval elkezded fúrni először óvatosan lassú fordulaton hogy mélyítsd a krátert. Majd kicsit növelheted a fordulatszámot de ne nagyon.... kritikus pont a fúrószár vállainak a csempesíkhoz érése...nem kell nagyon nyomni, figyelj hogy 90 fokban tartsd a fúrót a falsíkhoz..


Kb ennyi, nem nagy művelet, először hangozhat bonyolultnak csak...

Sok sikert!

2018. nov. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Van, aki dob rá egy maszkoló szalagot előtte.
2018. nov. 29. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

#2 nagyon jól leírta.

ha bejelölted a lyuk helyét és van egy hegyes pontozód, óvatosan ütögetve kalapáccsal,(közbe forgasd a pontozó szárát, döntheted is) bepontozható és lejön a máz, hogy belekapjon a fúró. csempe átfúrása után ha fúrható, nem kell ütvefúróra kapcsolni, mert lazulhat a csempe, ha gyengén van feltéve.

https://www.youtube.com/watch?v=NpEPVLOX4Gc

2018. nov. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Használhatsz ilyet is:

[link]

2018. nov. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%
Ha még tovább akarsz óvatoskodni, akkor a fugában kezded a fúrást.
2018. nov. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld kéz mindenkinek!
2018. nov. 29. 16:20
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

Én már nagyon sok lyukat fúrtam,sikeresen .

Ha nagyon kemény csempéről van szó,akkor pontozóval kis ütésekkel,pontozóval megjelölöm a helyet .Na ez nálam kemény hegyes hilti szöggel történik .Aztán kicsi max 5 ös beton fúrót teszek az ütve fúróba ,és alacsony fordulton fúrok.majd ez a lyukat szoktam bőviteni .

2018. nov. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Oda fúrjál a fugába, ahol a négy csempe sarkai találkoznak.

El sem tudod rontani.

2018. nov. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%

Szinte mindent leírtak már előttem, de csak összefoglalom az én módszerem:

- maszkolószalagot ragasztok a kijelölt helyre

- pontozóval óvatosan annyit pontozok, hogy a a csempe máza annyira lepattanjon, amennyi ahhoz szükséges, hogy a fúróhegy ne másszon el (ha nincs renkesen aláragasztózva a csempe, akkor pontozáskor hallani fogod a hangján, lásd később)

- vídiabetétes fúróval fúrok, egyből a kívánt átmérrőre, sima, azaz nem ütvefúró módban

- míg a mázat fúrom, egészen lassú a fordulat, szinte mint egy csavarbehajatónál

- vakolatnál már kicsit növelek a fordulaton

- nálam tégla van, marad sima fúró módban, ki be mozgatva, hogy a vörös port kidobja, és minimálisat üssek


Mindezt kifejezetten könnyedén, nem esek neki izomból sehol.


Ezzel a módszerrel sikerült úgy is csempét fúrni, hogy a közepe alatt nem volt csemperagasztó, azaz csempe, kb fél centi légtér majd vakolat. Ha erőből nekiesek, tuti darabokra esik a csempe.

2018. dec. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!