Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy kössembe a beépíthető...

Hogy kössembe a beépíthető villanytüzhelyt?

Figyelt kérdés
Én személy szerint mivel nagy a teljesítmény a dugvillát eltávolítva egy 3x2,5mm2-es MBCU merev vezetékkel kötném rá a kötődobora csatos Wagoval. De ugye dugvilla van rajta. Én abban nem bízok anyira. Mi a véleményetek? Bekössem konektorba vagy ahogy leírtam?

2018. nov. 29. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Mekkora a teljesítmény? Ha nagyobb mint 3.5kW akkor azt külön áramkörre kell bekötni.
2018. nov. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pontosan nem tudom mekkora de külön lett húzvan neki fázis és külön van rajta egy 16A megszakító. Csak a sütőnek.
2018. nov. 29. 22:54
 3/9 A kérdező kommentje:
Megnéztem 2,8kw-os.
2018. nov. 29. 23:21
 4/9 anonim ***** válasza:

Sütő vagy tűzhely?

2,8kw -èn inkább fixre kötnèm, de elmegy dugvilláról is. Ha garanciális akkor ne vedd le a gyári kialakítást; beleköthetnek akármibe.

2018. nov. 30. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak sütő.
2018. nov. 30. 06:30
 6/9 anonim ***** válasza:

Mehet nyugodtan dugvillával.

De ha a lelkednek jobb, akkor be is kötheted fixre. De ne MBCU-val hanem 2,5-ös MT-vel. Természetesen csatos vagóval.

2018. nov. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha dug.villát tettek rá, arra van tervezve, hogy dug.aljba csatlakozik, akkor minek akarod felülbírálni ezt? Eleve ha levágod a dug.villát, a garancia ugrik! 2.8kW az kb. 12A. Ált. a sütőknél 1.7-2.5kW közötti a fogyasztás. A dug.aljak állandó üzem esetén is 13A-t kiszolgálnak, 16A esetében van asszem 5-6 óra korlát, hogy max. addig lehet folyamatosan terhelni. Szóval én meg bíznék benne annyira! Teljesen megfelelő a dug.villás csatlakozás! Ha fixre akarod bekötni, akkor használj akkora sor.kapcsot, amekkorába befér a dug.villa villája (asszem 16), de hogy lényegesen rosszabb megoldás ez, ebben az esetben, az biztos!

Egy sütő, az nem tűzhely. A tűzhely egy különálló sütő+főzőlap egyben, ezt nevezik tűzhelynek és tűzhelyek esetében a fix bekötés elengedhetetlen, eleve úgy gyártják őket, hogy sorkapcsos bekötés van rajtuk! Egy olyan konyhában, ahol tudni lehet, hogy beépített sütő és főzőlap lesz, ott kialakításra kerül egy kötődoboz, amibe a főzőlap áramköre érkezik és itt kerül bekötésre a főzőlap, sorkapoccsal ildomosabb bekötni. Majd emellett kialakításra kerül egy dug.alj, külön a sütőnek, ez ennek a leszerelési módja alaphelyzetben!

Ha nincs kialakítva dug.alj, akkor köss rá ebben a dobozban egy darab 2.5-es kábelt az odahúzott áramkörre (sorkapoccsal, le érvég hüvelyezve, ha hajlékony), tedd fel a doboztetőt, majd a kábel végére szerelj fel egy lengő dug.aljat! Ha nem vagy villanyszerelő, nem tudod érvényesíteni a garanciát, akkor számolj azzal, hogy ma már a legtöbb bolt villanysütők, főzőlapok, tűhelyek esetében is megköveteli a szakember által való bekötést, ellenkező esetben, ha ezt nem tudod igazolni és a hiba lehet olyan, aminél nem kizárható a szakszerűtlen bekötés, akkor a garanciád elvész!

2018. dec. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem vehető le a dugvillás kábel garivesztés nélkül?

Én is nemrég kötöttem be a beépített villanysütőmet és a manuáljában benne volt, hogy a dugvillás kábel eltávolítható, ha helyette fix kábellel akarom bekötni.

Új lakás révén hagyott a villanyszerelő elég lengő kábelt a bekötéshez, így az ereeti dugvillás kábelt kicsavarozva a sütőből a helyére csavaroztam be a fali "lengő" betápot.

A sütő hátlapját két csavar tartotta csak, alatta volt a csoki, nem okozott gondot a bekötés.


Egyébként elektromos főzőlapnál is így történt, azaz az eredeti 3 eres kábelt kiszedtem a csokiból és helyette L1/L2/N/PE lett bekötve (eleve két fázisúra kértem a főzőlap kiállást, mert tudtam, hogy kétfázisos lesz a főzőlap).

2018. dec. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"külön lett húzva neki fázis"

Ha csak fázis, akkor válts villanyszerelőt.

2018. dec. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!