Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kpe csövet mivel tudnáp...

Kpe csövet mivel tudnáp teljesen kiszárítani? Víz volt bent, most áram fog menni.

Figyelt kérdés
2018. dec. 3. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Gondolom a bele húzott vezeték is legalább duplán szigetelt lesz,ebből semmi baj nem fog származni .

De mondok egy tippet,bár nem tudom milyen hosszú a cső,haj száritóval nyomasd a meleg levegőt bele .

2018. dec. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én fordítottat javasolok. Szerezz be vagy kérj kölcsön egy vizes porszívót (vagy egy szőnyegtisztításra is alkalmas takarítógépet és szívj át a csövön a porszívóval viszonylag száraz levegőt, ami rövid idő alatt kiszárítja.
2018. dec. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Villanyvezeték + KPE cső = garantált áramütés.


Igen, nem téged, hanem majd az új lakót/kőművest/gyerekedet/unokádat, aki 20 év múlva valamiért kiássa és gyanútlanul elkezdi fűrészelni, mert hát elzárta a vízcsapot.

2018. dec. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
vizes porszívó ok. No, de miből nyerhetnék annyira forró levegőt? Egyébként jó ötlet.
2018. dec. 3. 20:12
 5/10 anonim ***** válasza:
És ha megnyomatod kompresszorral ?
2018. dec. 4. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nincs vízleválaszt.
2018. dec. 4. 06:36
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha lerakod egy száraz helyre valahova 1-2 hét alatt magától is kiszárad.


Továbbá: "Villanyvezeték + KPE cső = garantált áramütés."

Nem fog megvágni senkit az áram, mert a kedves kérdező nyilván beás a vezeték fölé kb. 30 cm-rel egy "Vigyázat itt erősáramú vezeték halad" nejlonszalagot, amit villanyszerelési boltokban árulnak pont erre. Ezt egyébként a földkábel fektetésre vonatkozó szabvány is előírja. Tudom, hogy itt nem földkábelről van szó, de ezt a részét érdemes átvenni.

2018. dec. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
elég, ha a cső torkolatát kidugod a levegőre, és úgy szívod át rajta a levegőt. Ha nem esik éppen az eső, akkor a levegő páratartalma nem lesz magas, és nem csapódik ki a cső belső falán. Ráadásul akkor jó a módszer, ha a beszívott levegő hidegebb, mint a csőfal . Gondolom,talajban levő csőről van szó. Télen ez a helyzet. Nyáron a beszívott levegőből a hidegebb csőfalon kicsapódna egy kis pára, mert a talajban általában hidegebb van, mint a levegő hőmérséklete.
2018. dec. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha már a villanyt kpe csőben viszed, akkor a gázt se feledd kerti slagban. Tessék következetes lenni.

Imádom ezeket az embereket, akik szutykos ezer forintokért másokat veszélyeztetnek.

2018. dec. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 bamboochatheone ***** válasza:
53%

Tökéletesen működik a gáz a slagban. A medencefűtés nekem arról megy. :)

A KPE csövet pedig nem vágunk ész nélkül...

2018. dec. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!