Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerintetek működhet az az...

Szerintetek működhet az az elképzelés amit elkészítettem? Gázbojlerre lenne rákötve az otthoni radiátoros fűtés, nem kell megijedni semmi veszélyes nincs benne, csak olyan szóljon bele, aki tud és akar is segíteni benne!

Figyelt kérdés

Csak elgondolkoztam rajta hogy működhetne-e a következő gondolatmenet?


[link] vagy


www.XY.eu/view.php?filename=778g_zbojlerra.jpg (Az xy helyére írjátok hogy; kepfeltoltes)



2018. dec. 26. 16:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Működni működne egy ideig...Aztán vagy szétégne a gázbojler,vagy kilukadnának a radiátorok,vagy te pusztulnál bele abba a mérgezésbe amit a radiátorokból kiivott víz okoz,esetleg ha minden bivalyerős pl a bojler kibírja a terhelést(amit kötve hiszek,egy nem erre tervezett bojlert feltételezve)akkor is levízkövesedne az összes radiátor ami elzáródásokhoz vezetne.
2018. dec. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Miért égne szét? Az itteni óvodába pl, gázbojlerről tüzelnek már sok éve.

Ja, hogy 2x meg 3x vékonyabb a fala mint a 20-30 évvel ezelőttieké, persze ez benne van.

A radiátor miért a fenéért lyukadna ki? Nem a legolcsóbbat választanám, de a pakliba ez is benne van, ma semmi sem örök életű!

A bojleren meg van szabályzó gomb, azért van..

Mérgezés? ebbe esetleg lehet vmi, habár ha azt vesszük, mit meg itatnak a jó néppel és mit megetetnek velünk, akkor ez nem is annyira vészes, gondoljunk csak bele..

Vízkő? Erre is biztosan van vmi megoldás, na meg mire levízkövesedne, szval.


Nah emberek! :) Vki aki tanulta is a szakmát hozzá tudna profi módon szólni?? Jobb válaszokat várok, várnék, (egy gázkazán ma, megfizethetetlen, tervek stb ezt hagyjuk is.)

2018. dec. 26. 17:10
 3/19 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ha úgy is lexarod a szabályokat terveket mi akadályoz meg abban hogy potom pénzért vegyél egy kiváló állapotú hagyományos használt gázkazánt?
2018. dec. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 mindentudó99 ***** válasza:
Pl ikyet: [link]
2018. dec. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez az okoskodásod nem fog menni .
2018. dec. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az egész rendszert élelmiszeripari anyagokból (saválló) lehetne csak kiépíteni, ami nagyon megdrágítaná. Ez mellett a gázbojler fűtőteljesítménye messze nem lenne elég egy fűtés üzemeltetéséhez.
2018. dec. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

És milyen gázbojlerre gondoltál? Kèmèny nèlküli víztárolós teljesítmènye ilyesmire nem elèg, csak pár kw. Kèmènyes változatánál meg mivel szabályoznád a gáz ki-be kapcsolását?

Átfolyós gáz vízmelegítő meg mitől gyújtana egyeltalán be?

A víz ebben a felállásban nem iható. A vízkövesedès mindenhol garantált folyamatosan.

2018. dec. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért égne szét mert egy átlagos gázbojler nem ilyen akár 24-órás terhelésre van kitalálva,vékonyabb anyagokból van, esetleg a teljesítménye is kevés... Az óvodában meg gondolom valamiféle 2 körös GÁZKAZÁN van,egyik kör fűti az óvodát másik pedig fűti az ivóvizet,(ha meg tényleg sima bojlerrel fűtik,és a gyerekeket is arról itatják na az gáz...)Lehet kapni egész olcsón használtan még bőven használhatóakat, a baj csak az hogy ezeket hivatalosan nem építheted már be, csak a kondenzációsra kapsz engedélyt. Bár a kérdést elnézve neked ez mindegy.


A radiátor meg azért lyukadna ki,mert sok a friss vízben az oldott oxigén,ami mint tudjuk eloxidálja a vasat,aminek a vége egy szép lyuk.

Alapesetben mikor feltöltöd vízzel a rendszert szépen 1-2 nap alatt lecsökken a vízben oldott oxigén, de te gyakorlatilag ezzel a megoldással folyton visszapótolod az oxigént a rendszerbe...


Igen van rajta szabályozó gomb de azzal a bojler minimum teljesítménye illetve a maximumteljesítménye között tudsz variálni, a bojler maximum teljesítményét nem tudod vele növelni...


Igen valóban a kaják zömében is bizonyosan sok a méreg,de te itt most még a saját vizedet is beakarod mocskolni, jobb esetben csak töménytelen vasoxiddal, rosszabb esetben egyéb nehézfémekkel.


Elég gyorsan levízkövesedne,hazánkban általánosan elég kemények a vizek. A meleg vízből pedig elég gyorsan kiválnak az ásványi anyagok.


És igen,én tanultam a szakmát több évet lehúztam benne,láttam ezt-azt. Mikor megírtam első válaszom próbáltam röviden leírni a lényeget,de úgy látom nem ment át az üzenet.

Mindenesetre azt mondom építsd meg,és igyál sok vizet a radiátoraidból, a te agyadnak az valószínűleg már nem tud ártani! :-)

2018. dec. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Megszeretném kérdezni kedves kérdező... Te most akkor Darwin díjra hajtasz?
2018. dec. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ennek több vetülete van, mivel mérnöki, gépészeti kérdés is, első körben elméleti, meg mivel ebben a kategóriában kérdezed, jogi és közbiztonsági oldala is van, és feltételezi, hogy a gyakorlatban is megépítenéd.


Szerintem fizikaszakkörre vagy egyetemi körökbe vidd ezt a kérdést, és ott a prototipust is biztonságos körülmények között megépítheted esetleg, ha biztosítanak erre lehetőséget.

De otthon ne játssz ezzel, mert tilos olyan gázüzemű készülékeket üzemeltetni, amiket nem a gázművek engedélyezett és helyezett üzembe. Mind a gáztervet, mind magát a készüléket engedélyezni kell, és erre megvannak a szabványaik.

Ha otthon próbálnád ki, még az a jobbik eset, ha saját telken saját családi házban történik baj, mert egy társasházban biztosan közveszélyokozásnak számítana, ami szabadságvesztéssel büntetendő, de ez volna akialakult helyzetben még a legkisebb bajod...

Persze amíg nem robban fel, addig a kutyát nem fogja érdekelni, mit csinálsz otthon.


Szóval inkább máshol kérdezd, mert itt mindenki frászt kap, hogy ki akarod próbálni otthon.:))

2018. dec. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!