Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen hengert használjak?

Milyen hengert használjak?

Figyelt kérdés
Banális lehet a kérdés sokaknak, de Héra gold beltéri fehér falfestékhez (elvileg 1 rétegben fed) milyen hengert használjak? Rövid vagy hosszú szőrű? A felület 3 rétegben telibe van glettelve és csiszolva is már.

#festés #henger #szálhossz
2019. jan. 14. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Szakkereskedő vagyok. A becsiszolt felületet festés előtt mélyalapozd le. Ez nagyon fontos!!! A Héra goldhoz rövid szőrű hengert használj. Hiába jó a fedőképessége, glettelt felület első festésére 2 réteg szükséges. Ha bármi kérdés van, írj ,akár privát.
2019. jan. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A glettelés előtt a betont (panel) lekentem mélyalapozóval. A glettet miért kell alapozni, mi történik, ha elhagyom? Rigips rimano plus A-val gletteltem egyébként. Köszi előre is!
2019. jan. 14. 14:22
 3/5 anonim ***** válasza:

A mély alapozó a tapadást segíti elő. A glettelésnél és a festésnél is. Én nem használtam mikor kifestettem és pár évvel előttem a festő sem. Még nem jött le.

Mindenesetre portalanítsad a felületet, mert akkor lejön. Minden bizonnyal az alapozónak is megvan az oka az új anyagoknál.

2019. jan. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az alapozás a felület nedvszívását csökkenti.

Alapozott felületre kevesebb festék kell, illetve kényes színeknél foltosodást okozhat az eltérő nedvszívású alap.

2019. jan. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A mélyalapozó megköti a porzó felületet, így ha a festék által nedvességet kap, nem fog ja a henger visszaszedni a falat, illetve nem táskásodik fel. Technológiailag előrt rétegrenbe beletartozik. Ha reklamációs probléma merül fel valahol és az alkalmazástechnikus kideríti (márpedig kideríti), hogy ki lett hagyva a mélyalapozás, máris ugrik a garancia.
2019. jan. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!