Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Átalakitok egy faházat és...

Átalakitok egy faházat és leszeretném szigetelni belüről, hogy télen is lakható legyen, és nem tudom hogy üveggyapottal, vagy közetgyapottal szigeteljem, és hogy milyen vastagon? Vagy ha van jobb tipetek azt is megköszöném.

Figyelt kérdés
2010. jún. 30. 10:15
 1/7 BlackSword ***** válasza:
NEEEEE.... Ne belülről... Kívülről... Egyébként közetgyapottal, de NE BELÜLRŐL... Így minden nélkül olyan 4-6 cm-t mondanék két rétegben dűbelezve...
2010. jún. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A külső falakat alapesetben kívülről célszerű szigetelni, és ezt a legolcsóbb "hungarocellel" megtenni.


Faháznál más lehet a helyzet. Ott nincs előnye a külső szigetelésnek, hőtárolása így sincs a háznak, meg úgy sincs. Ha kívülről szigetelsz, homlokzati "vakolatot" kell felhordanod, ha belülről szigetelsz, belül kell gipszkartonoznod. Az utóbbi olcsóbb, de kisebb lesz a házad.


Akárhogy is csinálod, a párazárásra oda kell figyelned! Ezt a szigetelőanyag és a lakótér közé kell tenned!


Üveggyapotból és kőzetgyapotból is megcsinálhatod, a kettő között mára már nincs nagy különbség. Amelyiket olcsóbban találsz. (Persze falra valót kell beletenned, födémre való nem jó, mert összeesik.)


Hogy milyen vastagon? Hááát, mennyit akarsz fűtésre költeni? Vagy most fizetsz a szigetelésért, vagy később a fűtésért. 15centit is tehetsz. Nem lesz sokkal drágább, fűtésköltségben pedig ég és föld!

2010. jún. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 BlackSword ***** válasza:
Első vagyok... Azért rakd kívülre, mert így a szerkezetben is kisebb lesz a hőingadozás (az éves), mint ha belülre raknád... Ha belülre rakod, akkor nem csak a tér lesz kisebb, hanem a harmatpont is a tertószerkezetbe kerülhet, és vizesedni, penészedni fog, roszabb esetben a gomba is megjelenik, ami faszerkezetek esetén egyenlő a teljes megsemmisüléssel, ugyanis a gombás fának nincs kegyelem, azt el kell égetni, minél hamarabb... A vakolást meg könnyű felvinni, maximum egy rabichálóra kell még beruházni...
2010. jún. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Viszont erről az egész harmatpontos, gombásodásos kérdésről tudomást sem kell venned, ha gondoskodsz az oly' fontosnak említett párazárásról.
2010. jún. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 BlackSword ***** válasza:
Már bocsi kedves előző, de olyan, hogy tökéletes szigetelés nem létezik... Szóval jobb rá opdafigyelni, mint hogy aztán pofára essen a kérdező...
2010. jún. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
közetgyapotban goldolkodj, az üveggyapot összeesik egy idő után. én is szigeteltem a sajátomat(fa vikendház): 10 cm kőzetgyapot+a gipszkartonhoz párnafának bramac lécet tettem, e közé ment még 3 cm nikecell= hibátlan. azt írta itt valaki hogy nem lesz hőtartás, ami hülyeség,a tetők szigetelése sem más mint ez, viszont a párazárásra tényleg figyelj.
2010. júl. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Faháznál más lehet a helyzet. Ott nincs előnye a külső szigetelésnek, hőtárolása így sincs a háznak, meg úgy sincs."


Nem hőtartás, hanem hőtárolás. És szigetelés nélkül sincs, meg azzal sincs. Ha szerinted ez hülyeség, akkor nem tudod, hogy miről beszélsz. (És kevered a hőszigetelés, hőtárolás fogalmakat.)


Az üveggyapot csak régen esett össze, ma már nem. Illetve van olyan, ami összeesik, az olcsóbb, és van olyan, ami falba való ( [link] az nem esik össze soha. Ilyet tettem én is.


Úgyhogy mindegy, hogy üveg- vagy kőzetgyapot, ugyanúgy szigetelnek, amelyiket jobb áron megkapod. ;)

2010. júl. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!