Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Két szoba közötti ajtó hangszi...

Két szoba közötti ajtó hangszigetelésére megoldás?

Figyelt kérdés
Két szoba között van egy használaton kívüli ajtó, amin a zajok eléggé átszűrődnek. Egyszerű megoldások érdekelnének a szigetelésére. Midenképp ideiglenes kell, mert albérlet (ezért befalazás nem opció). Köszönöm! :)
2019. jan. 26. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi úgy csinűltuk meg, hogy egy falapot raktunk oda és az ajtó és a falap közé meg üveggyapotot. Bár nekünk egy mind volt itthon, meg az egészre rá tudtunk tolni egy szekrényt, és így az üveggyapottal sehogy sem érintkeztünk
2019. jan. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Ez megoldotta a hangszigetelest? Nem kezdenek bele ilyenbe, ha csak egy fokkal lesz jobb a helyzet.
2019. jan. 26. 19:24
 3/8 anonim ***** válasza:

ideiglenes és barkács kísérletezgetések nem biztos hogy beválnak. erre a célra gyártott hangelnyelő anyagok,


[link]


sajnos hangszigetelni drágább és bonyolultabb mint hőszigetelni


vagy ásd bele magad az akusztika világába esetleg valami olcsó megoldást kitalálsz, kikísérletezel...

hangszóróboltba, pl Marion kft

2019. jan. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3 vagyok


austrothermnek is van hanggátló hungija

vagy valami ásványgyapot-táblás

2019. jan. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Jónak tűnik. Szerinted milyen vastagságú kellene az ajtóra ebből? 20-30mm-es elég lehet? És akkor ezt csak felragasztom az ajtó tokjába, hogy lefedje az egész ajtót és kész? Köszönöm!
2019. jan. 27. 16:10
 6/8 anonim ***** válasza:

passz

csak mint ötletet írtam aki ezeket gyártja forgalmazza jobban ért ehhez

de írtam több megoldás van olcsóbb drágább

én is ilyesmi előtt vagyok, és csak ötletelek, keresgélek

ami még fontos, hogy körben is legyen légzárva az ajtó, kulcslyuk is küszöb is stb

2019. jan. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt azért tudni kéne, hogy milyen ajtóról van szó. Például üvegezett ajtó -e. Mert ha igen, akkor akusztikai szempontból azt kell tudni, hogy az üveg a gyenge pont. Ilyenkor első körben az üvegre kell rakni a szigetelést.


A másik: a szigetelőanyag kiválasztásánál a léghanggátlási számot is nézni kell. Bár ez csak egy sulyozógörbe szerint kiátlagolt érték, és nem mutatja meg, hogy milyen frekvencián mit tud.

Milyen zajokat akartok szigetelni?

A hangszigetelés egyébként elég bonyolult dolog, sajnos sokszor még a gyártok is rossz akusztikai jellemzőket adnak meg.

2019. jan. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Hát elsősorban emberi beszéd és TV.
2019. jan. 29. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!