Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Speciális szivattyú?

Speciális szivattyú?

Figyelt kérdés

Szükségem lenne egy olyan eszközre, amivel viszonylag nagy vákuumot lehet kelteni (legalább akkorát mint egy ipari porszívó). Először szivattyúkat kerestem, de nem váltak be, mert azokat viszonylag nagy térfogatú levegő megmozgatására tervezték, nálam meg egy szinte zárt térből kellene kiszívni a levegőt.

Gondolom egy pumpa/kompresszor szerűség is megfelelne, ha a van rajta konkrét kivezetés amin keresztül szívná a levegőt. Ez esetben valami olyasmi kellene ami 1-2 liter/perc szállítást tud, és úgy 15-20 bárt.



2019. jan. 27. 18:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és lehetőleg 12 Voltról üzemeljen.
2019. jan. 27. 18:51
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha viszonylag pontosan tudod, hogy mekkora vákuumot akarsz előállítani és mekkora térben, akkor a könnyen hozzáférhető eszközöket tekintve elgondolkodhatsz az egyszerű akvárium légpumpán ill. a laboratóriumi vízlégszivattyún.
2019. jan. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mihez kell?

Nem mindegy ugye az sem, hogy mekkora teljesítmény kell majd, mert 12V-ból nem sok mindent lehet kihozni.


Számértékileg mekkora vákuum kell? Egy porszívó nem nagy vákuumot tud csinálni, kb. 650 torr amit tud.

2019. jan. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hogy mi van? Nagy a kavarodás a fejekben!

Először is mit akarsz csinálni? A vákuumot légszivattyúval szokták előállítani, a kompresszorral pedig nagy nyomást. A kettő együtt nem megy!

Mekkora az a zárt tér? Mert az is lehet nagy térfogatú.

Valaki írta, hogy 650 torr már neki vákuum. Nos, a 650 torr megfelel 1 bar-nak, ami a normál légköri nyomás.

A legegyszerűbb az, ha leírod pontosan mit akarsz.

2019. jan. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Nos, a 650 torr megfelel 1 bar-nak"


Ilyen zöldeket azért ne írj! 760 torr felel meg 1 bar-nak. Alap fizika, már általános iskolában is tanítják a Torricelli-kísérletet. De van, akinek még ez sem megy...

2019. jan. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 bamboochatheone ***** válasza:
Hűtőgép kompresszor tökéletesen megfelel neked. Igaz nem 12V-os de azt a tervedet el is engedheted.
2019. jan. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudom, Torricelli, meg 76 cm Hg oszlop, bocs elnéztem az értéket, de azért a többi stimmel. Nem ez volt az egyetlen hülyeség ebben a polémiában...
2019. jan. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Pár elektronikai és kémiai kísérlet elvégzéséhez kellene. A zárt térnek pedig kb. 30 liter a térfogata. Hogy pontosan mekkora vákuumra lenne szükségem, azt számszerűen nem igazán tudom. Két opciót próbáltam eddig, mindkettő gyengének bizonyult:

1) Normál porszívó rácsatlakoztat a zárt térre

2) 8 báros kompresszor bedobozolva (elhelyezve a zárt térben), és a kimenete volt kivezetve a levegőbe. Így tulajdonképpen vákuumot csinált.

2019. jan. 30. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!