Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » CNC esztergálás ára?

CNC esztergálás ára?

Figyelt kérdés
Egy 150mm átmérőjű, 550mm hosszúságú köracélból mennyibe kerülne egy autó motorjába egy főtengelyt elkészíteni? (Speciális felhasználásra kellene, készen venni nem lehet sehol megfelelő méretűt.) Egyáltalán van olyan hely ahol elvállalnák? 1-2 darabról lenne szó összesen.

2019. jan. 31. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit értesz a speciális felhasználás alatt, de ha úgy lesz kiforgácsolva egy köracélból, az max kiállításra alkalmas. Amit tényleges felhasználásra szánnak azok mind kovácsolt előgyártmányokból indulnak ki, utána esztergálják, marják, köszörülik stb... Szóval nagyon körülményes a gyártás, de érthető, mivel ezek az alkatrészek hatalmas terhelésnek vannak kitéve. Csak nagy sorozatok mellett lehet ésszerű költségen gyártani.


De a kérdésre visszatérve.

Az a gép, ami egy főtengelyt egy felfogásból kifarag, az legalább 80-100ezres rezsióradíjba megy. Mondjuk számoljunk minimum 8-10óra gépidőt, a program elkészítését és az estleges egyéb költségeket (spec. szerszámok, felfogás, stb). Szerintem 1,5M/db a minimum ár amivel számolni érdemes, de ezt rengeteg dolog befolyásolhatja.

2019. febr. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Versenyfelhasználásra lenne igazából. Gyárilag öntöttvasból van az autóban a főtengely, de már olyat se lehet hozzá kapni vagy 20 éve (elég régi modell), és az is bírni szokta egy darabig, csak azzal nagyon üzemórás a motor, ezért gondolkodtam azon hogy acélból legyártatok egyet. De hát akkor ez lehet hogy felejtős lesz. Viszont külföldről elvileg 500-600 ezer Forintos áron lehet venni hozzá acél főtengelyt. Akkor azt hogy gyártják le ilyen olcsón? Nem azért kerül ennyibe, mert gagyi, minőségi darabról van szó, csak nehéz beszerezni és azt hittem hogy tudok itthon készíttetni olcsóbban is hasonló minőségűt.

2019. febr. 1. 12:31
 3/3 anonim ***** válasza:

A darabszámtól nagyon sok függ. Ha van egy cég ami nagyjából rá van állva a főtengelygyártásra, és tudják is mire van kereslet, akkor csinálnak egy típusból pl. 100db-os sorozatot. Ez már drasztikusan csökkenti a költségeket. Nyilván az autógyárak, ahol 100e számra gyártják a főtengelyeket, az egy darabra eső költség még kevesebb.


Ha pedig odamész egy tetszőleges céghez, ahol elméletben adottak a feltételek, de alapvetően nem foglalkoznak főtengelyekkel, az nagyon drága lesz. Bár pl. főtengelyköszörűt sok helyen is nem tartanak, csak kimondottan a felújító műhelyekben, ott pedig megfelelő marógép nem lesz. Szóval nem egyszerű téma. Ha külföldről lehet viszonylag elfogadható áron szerezni, én mindenképpen azt ajánlanám.

2019. febr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!