Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen csöveket, szűrőket...

Milyen csöveket, szűrőket takarítsak ki, hogy újra jó legyen a víz, mosógép?

Figyelt kérdés

Gyors sztorim:

Nem volt víz, majd pont itthon voltam, amikor megnyitották. Panel lakás első emeletén lakok. Voltam olyan okos, hogy rányitottam az összes csapot, hogy a barna víz kitisztuljon, vagy 5-8 percig folyamatosan folyt, mire átlátható lett a víz.

Viszont közben a mosógépet is elindítottam, mert siettem el otthonról.


Az lett a következménye, hogy a melegvíz régen azonnal jött, azóta 2-3 perc mire lesz. Illetve a nyomás is csökkent, illetve a csap elzárása után még 1-2 mp-ig jön belőle, régebben azonnal elzáródott és nem folyt záráskor.


Mosógép is leáll azóta, amikor öblít, és mindig újra kell indítani, hogy folytassa a programot.


Én azt gondolom, hogy a nagyon koszos vízből a kosz eltömítette a csöveket, szűrőket...


Miket szedjek szét és hogyan tisztítsam ki?


Van 2 kézmosó csapom, falból kapja a vizet és oda is folyik.

Illetve a zuhany is falból jön, nem tudom, hogy azt le tudnám e szedni vagy sem...

Mosógép is falból kapja, falba folyik.


Illetve a ec mögötti falban vannak a vízórás dolgok, golyós csapok stb...


Tippek esetleg, hogy mitől lehet és miket nézzek meg, hogy megoldódjon a problémám?


2019. febr. 11. 00:39
 1/2 anonim ***** válasza:
87%

Minden csapnál a perlátort le kell csavarni ès kitisztítani. Fordított irányba a vízsugár alá tartod, ecetbe beáztatod. Ha nehezen jön le a perlátor mert vízköves, egy kis ecettel mosogasd előtte.

A mosógèp vízcsövèt leszeded, abban is szokott lenni szűrő ès fordítottan a vízsugár alá teszed, hogy kimossa a koszt a szűrőből.

Ezek után a csapokat többször nyisd ki erőteljesen, hogy az elzáró gumi alól kivigye a koszt. Ha nem segít ès csöpög a csap-tömítès csere.

A mosógèpet 60 fokon átmosnám trisóval a tisztítás vègett.

2019. febr. 11. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az esetleges sarokszelepeket is érdemes megmozgatni,mert a homok-és rozsdaszemet ott is hajlamosak dugulást/szűkületet okozni.
2019. febr. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!