Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Torx fejű csavarokat hol...

Torx fejű csavarokat hol szoktak használni és tipikusan milyen méretben?

Figyelt kérdés
(bitkészlet vásárlásán gondolkozom, ahhoz kelene ez az infó)

2019. febr. 20. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Pl. autóknál vagy olyan készülékeknél, ahol nem akarja a gyártó, hogy laikusok belepiszkáljanak a kütyübe.
2019. febr. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lètezik biztonsági torx is, itt a kulcsnak lyukas a közepe, mert a csavaron van egy tüske. Valamint a bitkèszletek zömènek nincsen szára, így háztartási gèpeknèl mèly helyre nem lehet benyúlni vele.( toldószár itt nem jó, mert a bumszli rèsz nem fèr be a lyukakba)
2019. febr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Fantom83 ***** válasza:

Csak és kizárólag T-szárú Torx imbuszkulcs készletet vegyél,aminek furatos a közepe.

Powerfix a Lidiben valami 2500Ft körül volt,vettem olyat is,a meglévő Torx imbuszkulcs készletem mellé.

Azért T-szárút,mert nagyon kézre álló,és ha a gyártó a csavarozó gépével izomból meghúzza a csavarját,te mindenféle erőlködés,kínlódás nélkül ki tudd tekerni.

(elektromos fűnyíró kapcsolójával szenvedtem anno,meg volt tépve rendesen)

2019. febr. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Elsősorban az érdekelne, hogy milyen eszközök szerelésénél lehet a torxkulcsra szükség, hogy tudjam a közeljövőben szükségem lesz-e ilyen fejekre.

"Azért T-szárút,mert nagyon kézre álló,és ha a gyártó a csavarozó gépével izomból meghúzza a csavarját,te mindenféle erőlködés,kínlódás nélkül ki tudd tekerni."

Racsnis bitkészletekben gondolkozom, azoknál elég nagy erőkart tudok kifejteni.

2019. febr. 20. 20:07
 5/9 anonim ***** válasza:

De a racsni nem fogja bírni. Nekem egy Makita készletem van, a múltkor az autó zárát nem tudtam vele kicsavarni (az a 12 vagy még több szögű csavarfajta rögzítette), átugrott a racsni. Ha ugyanarról beszélünk (= casvarhúzó formájú racsnis behajtó), akkor ez remélem, hasznos lesz.

Ha a "cro-va" behajtóra gondoltál, azzal nincs gond. Rajtam is az segített.


Vissza a csavarokhoz:

Egyre gyakoribb a torx fejű facsavar is. Például a Lidlben mostanában már azok voltak (van itthon pár dobozzal). Ezért szerintem érdemes tartani otthon torx szerszámot.

Nekem van egy mindenes bitkészletem. Tényleg van benne minden (3-ágú csillag, szárnyasanya, stb.). Az a bajom vele, hogy a gyakran használtakból (PH, PZ) van benne 2-2 darab, ami hamar elfogy. De jól tud jönni, például a fent említett zár-rögzítő csavarhoz is ebből a készletből volt bitem.


Viszont vannak a kisebb méretű torxok, amiket sok elektronikai kütyüben alkalmaznak. Például telefonokban, illetve egyes gyártók laptopjaiban. Ezek nem biztos, hogy vannak normál bit méretben.

2019. febr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Célhoz választunk szerszámot, nem szerszámhoz célt. Vegyél egy Lidlis készletet, ha így teszed fel a kérdést, annál több igényed nem lesz.
2019. febr. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Célhoz választunk szerszámot, nem szerszámhoz célt."

Igen. Pont az érdekel, hogy tipikusan milyen célokhoz kell torx fej, hogy el tudjam dönteni a jövőben lehet-e szükségem rá. :-)

2019. febr. 22. 21:03
 8/9 anonim ***** válasza:
De amíg nincs célod, addig nem lehet választani. A célokat meg felsoroltatni másokkal.... Irígylem a problémáidat:)
2019. febr. 23. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Torx fejű csavarral egyre több helyen találkozni. Gépi behajtáshoz ideális, ezért használják a gyártók. Otthoni barkácsoláshoz is ideális, mert szemben a PZ/PH csavarokkal, nem nyíródik olyan könnyen és nem ugrál ki a behajtóbit a csavarból (persze ehhez normálisan kell használni)!


LIDL-ben és hasonló helyen árult torx készletet elfelejteni!!!


Ha géppel akarsz csavarozni akkor S2-es minőségű bitkészlet kell.


Ha kézi csavarozás akkor L vagy T alakú torx készlet kell, ebből a legjobb a KingTony!


Két féle belső torx fej létezik, egyik a "Secu-Torx" ehhez kell a furatos fej (ez a ritkább).


A másik a sima "Torx", ez a gyakoribb, ehhez a nem furatolt kulcs kell.


A furatolt Torx kulcs jó a nem furatolt Torxhoz is, cserébe gyengébb a kulcs, hiszen levegő van a közepén.


Leggyakoribb méretek: T8, T10, T15, T20, T25, T27, T30



Összes méret:

[link]

2019. febr. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!